تحصیل در دانشگاه‌های خارجی که جایگاه بالایی در رتبه‌بندی جهانی دارد، هدف بسیاری از دانشجویان است. دانشگاه‌های کانادا به سبب داشتن جایگاه علمی بالا و همچنین مقرون به صرفه بودن انتخاب بسیاری از دانشجویان جهت ادامه تحصیل است. دانشگاه‌های این کشور سال‌هاست در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند. اگر قصد دارید تا تحصیلات خود را در دانشگاه‌های این کشور ادامه دهید حتما نیاز دارید تا اطلاعات بیشتری درباره جایگاه دانشگاه مورد نظرتان کسب کنید. در جدیدترین فهرستی که توسط موسسه QS در سال ۲۰۲۰ منتشر شده، ۲۶ دانشگاه از کانادا جزء برترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده‌اند. از این رو در این مطلب به معرفی  دانشگاه برتر کانادا می‌پردازیم.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

برترین دانشگاه کانادا در سال ۲۰۲۰ دانشگاه تورنتو است، این دانشگاه در رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۰، جایگاه ۲۹ برترین دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داد. لازم به ذکر است دانشگاه تورنتو از نظر آکادمیک توانسته بیشترین امتیاز را از آنِ خود کند.

دانشگاه مک گیل (McGill University)

در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ موسسه QS، دانشگاه مک گیل به همراه دانشگاه کالیفرنیای لس آنجلس در جایگاه ۳۵ برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است. همچنین در بخش شاخص جذب دانشجویان بین‌المللی نیز توانسته رتبه خوبی را از آنِ خود کند بر این اساس ۲۵ درصد کل دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

دانشگاه آلبرتا در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ با ۴ پله نزول در جایگاه ۱۳۳ برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است. با این حال همچنان در رتبه چهارم برترین دانشگاه‌های کانادا قرار دارد. این دانشگاه در شهر ادمونتونِ استان آلبرتا واقع شده و به عنوان یک محرک اقتصادی برای این استان محسوب می‌شود زیرا ۵ درصد از مجموع تولید ناخالص داخلی کل استان آلبرتا را به آن اضافه می‌کند.

دانشگاه مونترال (Université de Montréal)

دانشگاه مونترال کانادا در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ در جایگاه ۱۲، برترین دانشگاه‌های کانادا قرار گرفته است. همچنین این دانشگاه به عنوان ۱۳۷امین دانشگاه برتر جهان به شمار می‌رود. گفتنی است در اصل، این دانشگاه در سال ۱۸۷۸به عنوان یک پایگاه ماهواره‌ای برای دانشگاه لاوال تاسیس شد و هم‌اکنون نیز بیش از ۶۶ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

 دانشگاه کویین (Queen’s University)

دانشگاه کویین مدت‌هاست به عنوان دهمین دانشگاه برتر کانادا شناخته می‌شود که جایگاه آن در جهان ۲۳۹ می‌باشد. دانشگاه کویین در سال ۱۸۴۱ تاسیس شده و در شهر کینگستون استان انتاریو واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کاناداست. نکته جالب توجه درباره این دانشگاه این است که دانشگاه کویین ۲۶ سال قبل از این که کشور و دولت کانادا به وجود آید، تاسیس شده بود.

دانشگاه کلگری (University of Calgary)

دانشگاه کلگری در سال ۲۰۲۰ توانسته در جایگاه ۲۳۳ برترین دانشگاه‌های جهان قرار گیرد. این دانشگاه در سال ۱۹۴۴ به عنوان شعبه کلگری دانشگاه آلبرتا تاسیس شده و دارای پنج پردیس بوده که یکی از آن‌ها در دوحه قطر واقع شده و عمده تمرکز آن بر رشته پرستاری می‌باشد.

دانشگاه وسترن (Western University)

دانشگاه وسترن در رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۰ موفق به کسب جایگاه ۲۱۱ جهان شده است. این دانشگاه در شهر لندن استان انتاریو قرار دارد. گفتنی است دانشگاه وسترن در بین دانشگاه‌های کانادا بالاترین رتبه را از نظر ارجاع به مقالات اساتید کسب کرده است.

دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

دانشگاه واترلو در رتبه‌بندی جهانی QS در سال ۲۰۲۰ با ۱۰ پله سقوط در جایگاه ۱۷۳ جهان قرار گرفت. گفتنی است نام این دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان از نظر ارجاع به مقالات اساتید نیز دیده می‌شود. دانشگاه واترلو در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده و جزء دانشگاه‌های جدید کانادا محسوب می‌شود.

دانشگاه مک مستر (McMaster University)

دانشگاه مک مستر در رتبه‌بندی جهانی QS سال ۲۰۲۰ مشمول ۶ پله صعود شده است. این دانشگاه در شهر همیلتون استان انتاریو واقع شده است و شهرت آن برگرفته از دانشکده پزشکی معتبر آن می‎باشد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا  (University of British Columbia)

دانشگاه بریتیش کلمبیا به عنوان ۵۱امین دانشگاه  برتر جهان شناخته شده است. این دانشگاه دو پردیس دارد، یکی ازآن‌ها در ونکوور و دیگری در کلونی بریتیش کلمبیا واقع شده است. در این دانشگاه بیش ۶۵۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیلند که ۱۶۰۰۰ نفر آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید