یادگیری-زبان-مهاجرت-به-کانادا

همواره یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمان تصمیم‌گیری به مهاجرت، ذهن را درگیر خود می‌کند، مساله‌یِ زبان کشور مقصد است که افزون بر آن، نباید مسائل مهم دیگری از قبیل: فرهنگ، آب و هوا، اقتصاد و … را به دست فراموشی سپرد. اگر چه این مطلب تنها به مساله زبان می‌پردازد، اما شما می‌توانید برای آگاهی از نکات دیگر به بلاگ پیکوپاس مراجعه نمایید.

زبان رسمی کشور کانادا

به واسطه قانونی که در سال ۱۹۶۹ وضع شد، کانادا کشوری دو زبانه معرفی گردید که در آن شهروندان انگلیسی و فرانسوی زبان می‌توانند از شرایط و قوانین بطور یکسان بهرمند شوند. پس از وضع این قانون، تمامی خدمات دولت کانادا به دو زبان فرانسه و انگلیسی ارائه شد.

وضع قانون مورد نظر، به واسطه انقلاب آرام شهروندان استان کبک کانادا صورت پذیرفت. در همین رابطه، بیش از ۵۰ درصد از شهروندان کانادا، زبان انگلیسی را به رسمیت می‌شناسند که درصد کمی از جمعیت این کشور که حدود۹۰ درصد آنها در استان کبک زندگی می‌کنند، تنها قادر به مکالمه زبان فرانسوی هستند و باقی جمعیت این استان می‌توانند به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت کنند.

البته با توجه به ذات مهاجرپذیری این کشور، بسیار از مهاجران نه می‌توانند به فرانسه و نه انگلیسی مکالمه کنند. بر طبق آمارها، نزدیک به ۸ میلیون نفر از شهروندان کانادایی به زبان‌های دیگری نظیر: ماندارین و کانتونیز چینی، پنجابی، اسپانیایی، عربی و فارسی صحبت می‌کنند.

شرایط آموزش زبان قبل و بعد از سفر به کانادا

اهمیت زبان در سفرهای توریستی و مهاجرت بر کسی پوشیده نیست، از این رو بهتر است پیش از هر اقدامی و از خیلی قبل‌تر، سعی به کسب مهارت زبان کرد. پس اگر عازم کانادا هستید، دو گزینه انگلیسی و فرانسوی پیش روی شماست که در مورد تحصیل، کار، اقامت و یا مسافرت تفاوتی ایجاد نمی‌کند. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، ملزم به اخذ وقت سفارت جهت مصاحبه هستید که داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی نقش چشمگیری در جهت موافقت با ویزای شما ایفا می‌کند و عدم مهارت در این زمینه، می‌تواند به قیمت رد شدن درخواست ویزای شما تمام شود.

حال با فرض اینکه متقاضی، شناخت کافی بر یکی از دو زبان انگلیسی و یا فرانسوی جهت انجام مصاحبه را دارد، به بررسی شرایط آموزش زبان در کانادا می‌پردازیم.

شرایط زبان متقاضی برای ادامه تحصیل در کانادا

کشور کانادا محل دانشگاه‌های تراز اول و معتبر جهان است که با توجه به ذات مهاجرپذیر بودن این کشور، برنامه‌های بسیار متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

لابد می‌دانید که یکی از شروط ادامه تحصیل در مراکز آموزشی کانادا، داشتن مدرک زبان آکادمی آیلتس و یا تافل است که حداقل نمره ۶.۵ برای آیلتس و نمره ۱۰۰ در آزمون تافل اهمیت به سزایی دارد. البته نگران نباشید چرا که در صورت نداشتن این دو مدرک نیز باز هم امکان موافقت با تحصیل شما البته بصورت مشروط وجود دارد که در صورت موافقت، فرد متقاضی می‌بایست پس از دریافت پذیرش مشروط دانشگاه و ویزای تحصیلی، یکی از دوره‌های آموزش زبان در کانادا را بگذراند.

لازم به ذکر است که این گزینه برای ایرانیان متقاضی تحصیل در کانادا وجود ندارد، چرا که اگر شما موافقت دانشگاه را نیز داشته باشید با عدم موافقت آفیسر پرونده و ریجکت ویزای کانادا رو به رو می‌شوید.

دوره های رایگان زبان‌آموزی در کانادا

دوره‌های رایگانی جهت یادگیری زبان توسط امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی دولت کانادا، برای افراد دارای اقامت دائم و همچنین پناهندگان قانونی در این کشور در نظر گرفته شده که این دوره‌ها به هر دو زبان دولتی انگلیسی و فرانسوی برگزار می‌شود. با گذراندن کلاس‌های دولتی آموزش زبان در کانادا می‌توانید از اقامت و حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند گردید.

یادگیری زبان قبل از هر گونه اقدام در جهت دریافت ویزای کانادا لازم و ضروریست، چرا که با توجه به محدودیت‌های بالا برای متقاضیان اخذ ویزای این کشور، احتمال ریجکت شدن درخواست ویزا وجود دارد. بنابراین پیشنهاد مشاوران ما در پیکوپاس این است که همین امروز نسبت به آموزش زبان اقدام کنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید