هزینه-مسافرت-توریستی-کانادا

کانادا به عنوان یک مرکز برتر گردشگری، کم جمعیت، گسترده و پیشرفته، سالانه چیزی بیش از ۲۰ میلیون نفر گردشگر را به خود جذب می‌کند که در سال‌های اخیر بر طبق سیاست‌های خوب دولت، دریافت ویزای توریستی برای ایرانیان بسیار تسهیل شده است.

ویزای تروریستی

با دریافت ویزای توریستی اجازه ماندن به مدت شش ماه در این کشور را خواهید داشت. ویزای توریستی کانادا دو نوع است که به این عناوین نامگذاری شده‌اند: یک بار ورود (single visa) و چند بار ورود (multiple visa). توجه داشته باشید که دریافت ویزای توریستی مجوزی برای تحصیل و یا اشتغال در این کشور فراهم نمی‌آورد.

ویزای ۵ ساله یا مولتی، ویزایی موقت است که توسط اداره مهاجرت کانادا برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند صادر می‌شود.

هزینه ویزای تروریستی کانادا

 کانادا به دو شیوه مالتیپل و سینگل ویزای توریستی ارائه می‌دهد که نوسان قیمت دلار و سکه در ایران سبب شده که هزینه دریافت این ویزا متغیر باشد و نتوان به طور قطع به یقین مبلغ مشخصی را برای دریافت آن بیان کرد، اما اگر به صورت حدودی بخواهیم هزینه سفر به کانادا و دریافت ویزای توریستی را بیان کنیم. این هزینه، ۱۰ هزار دلار آمریکا خواهد بود که با توجه به عوامل مختلف می‌تواند متغیر باشد.

هزینه اقامت در هتل‌ها

هزینه-هتل

در کانادا با توجه به نوع هتل و امکانات آن، هزینه‌ها بین ۳۰ تا ۱۰۰ دلار متغیر خواهد بود. یکی از راه‌های کاهش هزینه سفر این است که به شکل گروهی مسافرت کرده و برای کاهش هزینه‌ها از هاستل استفاده کنید. اگر هزینه برای شما زیاد مهم نیست و می‌خواهید شب را راحت‌تر به روز برسانید، می‌توانید آپارتمانی را اجاره کنید که هزینه اجاره آن چیزی در حدود هزار تا دو هزار دلار آمریکا آب می‌خورد.

هزینه خورد و خوراک

در کانادا برای یک وعده غذایی در رستوران‌هایی که زیاد هم لوکس نیستند، باید چیزی در حدود ۳۵ دلار کانادا هزینه بپردازید. در ضمن توجه داشته باشید، برای یک نوشیدنی معمولی باید چیزی در حدود ۱۰ دلار پول خرج کنید.

هزینه حمل و نقل

هزینه-حمل-و-نقل

در کانادا اگر بخواهید از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید باید برای هر بلیط چیزی در حدود ۳ دلار پول پرداخت نمایید. همچنین تاکسی‌ها معمولاً به ازای هر مایل ۲.۹۶ دلار و برای یک ساعت در خدمت بودن چیزی در حدود ۳۳ دلار از شما دریافت خواهند نمود.  هزینه بنزین در کانادا حدود ۴ دلار کاناداست که برای کاهش هزینه‌ها می‌توان از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کرد و یا البته به اجاره خودرو پرداخت و در خیابان‌های این شهر رانندگی کرد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید