5-رشته-تحصیلی-کانادا-با-بیشترین-درآمد

یکی از رایج‌ترین روش‌های دریافت اقامت دائم و شهروندی کانادا، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بوده که خود یکی از بهترین راه‌ها جهت اشتغال در زمینه مشاغل پردرآمد است.

گزارش‌ها در سال ۲۰۱۸، حاکی از آن است که ۹۴ درصد از فارغ‌التحصیلان سال ۲۰۱۴، تنها طی مدت دو سال از پایان تحصیل، شغل موردنظر خود را یافته‌اند. در حال حاضر حدود یک میلیون و هفتصد هزار دانشجو در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل‌اند.

اگر ساکن کانادا هستید یا قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در این کشور را دارید، باید با توجه به سابقه تحصیلی و استعداد خود، یکی از رشته‌های برتر تحصیلی این کشور که بیشترین درآمد شغلی برای فارغ‌التحصیلان را در پی دارد، انتخاب کنید. در این مطلب به معرفی چند رشته برتر از لحاظ بالا بودن میانگین حقوق پرداختی می‌پردازیم.

۱. دارو سازی

داروسازی

هنگامی که در رشته داروسازی فارغ‌التحصیل می‌شوید آینده شغلی خوبی در انتظار شماست. پس از پایان دوره لیسانس باید در آزمون Pharmacy Examining Board of Canada شرکت کرده و پس  بعد از موفقیت در آن، باید یک دوره کارآموزی را نیز پشت سر بگذارید. بعد از گذراندن تمامی این مراحل به عنوان یک داروساز رسمی شناخته خواهید شد.

بر طبق پیش‌بینی دولت کانادا، این کشور تا سال ۲۰۲۴ با کمبود نیروی کار در زمینه داروسازی مواجه خواهد شد بنابراین، فرصت‌های شغلی موجود در این رشته بسیار بالاست.

۲. علوم مدیریتی یا بیزنس

بر طبق گزارش سازمان آمار کانادا، مدرک تحصیلی این رشته، بیشترین درآمد را برای زنان در پی دارد. علوم مدیریتی مسائل مربوط به کسب و کار را به دانشجویان می‌آموزد که مشاغل موجود در این زمینه شامل بودجه و تحلیل‌های مدیریتی، خدمات اداری و مدیریت‌های بازاریابی است.

۳. امور مالی

امور-مالی

دانشجویانی که علاقمند به یادگیری و کسب تخصص در زمینه امور مالی هستند پس از گذراندن دو سال از دوره‌های پایه کسب و کار در زمینه‌های چگونگی برنامه‌ریزی، مدیریت و تحلیلِ جنبه‌های مالی بیزنس‌ها، بانک‌ها و سایر سازمان‌ها کارآزموده می‌شوند. آن‌ها پس از فارغ‌التحصیلی، واجد شرایط اشتغال در حوزه‌های مالی متفاوت، همچون: تحلیل‌گر مطالعات بازار، مدیر بانک، کارگزار وام مسکن و غیره خواهند شد.

۴. مهندسی عمران

پیش‌بینی شده که رشد اقتصادی کانادا در سال‌های پیش‌رو، سرمایه‌گذاری در بخش پروژه‌های ساختمانی را افزایش می‌دهد که خود عاملی جهت رشد اشتغال در زمینه مهندسی عمران می‌باشد. فارغ‌التحصیلان این رشته در پروژه‌های ساختمانی مختلفی همچون: طراحی و ساخت و همچنین پروژه‌های زیرساختی شامل ساخت پل‌ها، جاده‌ها، برج‌ها و غیره به فعالیت خواهند پرداخت.

۵. مهندسی نرم‌افزار

مهندسی-نرم-افزار

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سیستم پیش‌بینی شغلی کانادا، بدلیل افزایش سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری در طی سال‌های آتی، نیاز به مهندسان نرم‌افزار نیز افزایش می‌یابد. طی پنج سال گذشته تعداد افراد شاغل در این زمینه چیزی در حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید