مهاجرت-به-کبک-از-طریق-سرمایه-گذاری

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌گذاری، از ابتدای نوامبر سال جاری تا جولای سال ۲۰۲۰ به صورت موقت لغو شده است. به گفته وزیر مهاجرت کبک، دلیل این تعلیق مورد بررسی قرار نگرفتن ۲۰۰۰۰ درخواست قبلی ارائه شده جهت اخذ اقامت دائم کبک است. گفتنی است این برنامه امکان اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان فراهم می‌کند.

وزارت مهاجرت کبک اظهار کرد: برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌گذاری در مدت زمانی که در حالت تعلیق قرار دارد، مورد بررسی و بازبینی قرار می‌گیرد. گفتنی است موافقان برنامه مذکور بر این باورند که اجرای این برنامه در جهت کمک مالی به سایر برنامه‌های کبک تاثیرگذار خواهد بود.

لازم به ذکر است عنوان شود جهت شرکت در برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌گذاری، متقاضیان می‌توانند با سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیون دلاری اقامت دائم کانادا را به دست آورند که این سرمایه پس از پنج سال بدون بهره به متقاضی بازگردانده خواهد شد. شرکت در برنامه مهاجرتی مذکور شامل شرایط و ضوابطی است که از جمله آن می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • داشتن ۲ میلیون دلار سرمایه شخصی
  • دارا بودن حداقل دو سال سابقه مدیریت در سال پنج سال اخیر

گفتنی است استان کبک در برنامه‌های مهاجرتی از طریق کارآفرینی و خوداشتغالی نیز برای آن‌دسته از متقاضیانی که زبان فرانسه را خیلی خوب بلد نیستند سهمیه‌های جدیدی در نظر گرفته است.

لازم به ذکر است که از ابتدای نوامبر سال جاری تا ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۲۰، استان کبک از طریق Stream One (برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی)، ۲۵ درخواست و از طریق Stream Two، ۳۵ درخواست را پذیرش خواهد کرد.

Stream One، مسیری برای مهاجرت افرادی است که در Quebec Economic Class، ۴۱ امتیاز کسب کنند. علاوه بر این، متقاضیان باید در کبک ساکن شده و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند.

Stream Two، شرایط سخت‌تری دارد بدین صورت که افراد متقاضی باید ۸۱ امتیاز به دست آورند و علاوه بر دارا بودن شرایط دیگر، باید حداقل ۹۰۰ هزار دلار سرمایه شخصی داشته باشند.

همچنین طی همین مدت زمان، برنامه مهاجرت به کبک از طریق خوداشتغالی نیز ۵۰ درخواست را پذیرش خواهد کرد. در واقع این مسیر مهاجرتی به متقاضیانی اختصاص دارد که سرمایه شخصی ۱۰۰ هزار دلاری داشته و خواستار راه‌اندازی کسب‌وکار در کبک هستند. لازم به ذکر است عنوان شود که آن‌دسته از افرادی که می‌خواهند از طریق خوداشتغالی به کبک مهاجرت کنند علاوه بر داشتن شرایط دیگر، در صورت انتخاب مونترال برای سکونت مبلغ ۵۰ هزار دلار و در صورت انتخاب سایر نقاط کبک، ۲۵ هزار دلار باید سرمایه‌گذاری کنند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید