دریاچه-خالدار-یکی-از-عجایب-کانادا

دریاچه‌‌ای عجیب و شگفت‌انگیز در شمال غربی Osoyoos و شرق دره Similkameen، استان بریتیش کلمبیا به نام Kliluk یا Spotted وجود دارد که سالانه توجه گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند. دریاچه Spotted، در بهار و زمستان همچون دریاچه‌های دیگر به نظر می‌رسد اما نکته جالب توجه آن در تابستان اتفاق می‌افتد؛ در این فصل وقتی آب دریاچه شروع به تبخیر می‌کند، چشم‌اندازی زیبا از استخرهای نمکین به رنگ‌های سبز، سفید، زرد و آبی در سطح دریاچه نمایان می‌شود که غلظت بالای مواد معدنیِ موجود در این دریاچه همچون: سولفات سدیم، سولفات منیزیم و کلسیم موجب ایجاد این استخرهای دایره‌ای شکلِ رنگی شده‌اند. علاوه بر این، آب دریاچه شامل مواد معدنی همانند: نقره و تیتانیوم و غلظت بالایی از هشت ماده معدنی دیگر می‌باشد. این مواد معدنی و نمک‌های موجود در دریاچه از تپه‌های اطراف، وارد آن می‌شود که ترکیب مواد معدنی و غلظت آن‌ها دلیل رنگ‌های مختلفِ موجود در هر استخر است.

بر اساس گزارش منتشر شده از British Columbia Visitor Centre، این دریاچه خالدار در طی سال‌ها به عنوان مکانی مقدس برای مردم بومی Okanagan، شناخته می‌شده است. در حقیقت آن‌ها اعتقاد داشتند که آب موجود در هر کدام از این استخرها خاصیت شفادهندگی مختلفی دارند.

دریاچه-خالدار-یکی-از-عجایب-کانادا

گفتنی است در طی جنگ جهانی اول، از مواد معدنی موجود در این دریاچه جهت تولید مهمات استفاده می‌کردند و ساکنان بومی این منطقه اظهار داشتند که قبل از استخراج مواد معدنی، تنوع رنگی زیادی در دریاچه وجود داشت و زیبایی ظاهری آن بسیار زیاد بوده است.

دریاچه خالدار به مدت ۴۰ سال به خانواده ارنست اسمیت تعلق داشت. بومیان این منطقه در سال ۱۹۷۹ درتلاش بودند که دریاچه را از او خریداری کرده و به عنوان مکان مقدس خود حفظ کنند و در نهایت در سال ۲۰۰۱ موفق به خرید ۲۲ هکتار از زمین به قینت ۷۲۰ هزار دلار شدند. پس از آن، این منطقه به عنوان یک محیط فرهنگی و زیست‌محیطی مورد حفاظت بومیان منطقه قرار گرفت تا از تغییرات و تصرف افراد دیگر در امان بماند.

دولت نیز جهت حفاظت از این منطقه فرهنگی و زیست‌محیطی دور آن را حصار کشیده و گردشگران نمی‌توانند خیلی به آن نزدیک شوند اما برای اینکه، این چشم‌انداز زیبا را از دست ندهید نقاط زیادی در امتداد بزرگراهی در مجاورت دریاچه قرار دارد که می‌توانید از آن‌جا به تماشای این منظره شگفت‌انگیز بنشینید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید