حل-مشکل-کاریابی-کانادا

اصلی‌ترین چالشی که مهاجران تازه وارد در بدو ورود به کانادا با آن مواجه می‌شوند، پیدا کردن شغل است که برای مهاجران تازه وارد، کار آسانی نیست و افراد در این مورد با مشکلات و عوامل متفاوتی روبه‌رو خواهند شد. از این رو بر طبق گزارش‌ها، دولت کانادا قصد دارد از طریق برنامه Foreign Credential Recognition، با در نظر گرفتن بودجه‌ای ۱۰ میلیون دلاری، به مهاجران تازه وارد جهت پیدا نمودن شغل کمک کند.

طرح مذکور، با معتبر شناخته شدن مدرک تحصیلی مهاجران در کانادا و همچنین دانش قبلی آن‌ها، به متقاضیانی که در زمینه‌های مختلف تخصص دارند کمک می‌کند تا شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و از طریق آن وارد بازار کار شوند.

وزیر اشتغال و توسعه نیروی کار کانادا اظهار داشت: استفاده از این طرح برای کمک به مهاجران تازه وارد جهت تبدیل مدرک تحصیلی خود، باعث می‌شود که این افراد سریع‌تر شغل پیدا کرده و وارد بازار کار شوند که این خود باعث کمک به بهبود اقتصاد کانادا می‌شود.

بر طبق این برنامه، افراد متقاضی باید در ابتدا مدارک خود را ثبت کنند تا در اعتباربخشی و تسریع روند پیدا کردن شغل به آن‌ها کمک شود. همچنین برنامه مذکور با همکاری مراکز آموزش عالی، مدارک تحصیلی و حرفه‌ای افراد متقاضی را تایید کرده و از طریق شرکت‌های کاریابی برای آن‌ها شغل پیدا می‌کند. بدین گونه مشکل آندسته از متقاضیانی که اظهار داشتند، با توجه به تخصص خود نمی‌توانند کار پیدا کنند نیز حل می‌شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید