بروزرسانی-لیست-مشاغل-مورد-نیاز-ساسکاچوان

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، استان ساسکاچوان فهرست مشاغل موردنیاز خود را بروزرسانی کرده و بالغ بر ۲۰۰ شغل را به این لیست اضافه نموده است. در واقع این استان زیرمجموعه‌های اکسپرس‌اینتری و مشاغل مورد نیاز خود را گسترش داده تا متقاضیانی که دارای مهارت و سابقه کاری در این مشاغل هستند را شامل شود.

گفتنی است این طرح یکی از تغییرات مهم و بزرگ در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان است. لازم به ذکر است عنوان شود که متقاضیان در زیرمجموعه‌های اکسپرس‌اینتری و مشاغل مورد نیاز، ضرورتی جهت داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی یا ساسکاچوانی ندارند. از این رو افرادی که پیشنهاد شغلی هم ندارند شانس انتخاب شدن از سوی این استان برای اقامت دائم کانادا را دارند. اما افراد متقاضی باید توجه داشته باشند که داشتن سابقه کاری در مشاغلی که به مهارت بالا در این استان نیاز دارد، ضروریست.

فهرست مذکور حوزه‌های مدیریتی، فنی و حرفه‌ای، و همچنین مشاغل بخش فناوری اطلاعات که جزئی از آنهاست را دربرمی‌گیرد. این فهرست شامل مشاغلی همچون: تکنیسین شبکه‌های کامپیوتری، مهندس و طراح نرم افزار، تکنیسین تست‌کننده سیستم‌های اطلاعات، تحلیلگر سیستم‌های اطلاعات، طراح و توسعه‌دهنده وب، مدیر دیتا و تحلیلگر دیتابیس، برنامه‌نویس کامپیوتر و توسعه‌دهنده رسانه‌های تعاملی می‌شود.

چگونگی انتخاب متقاضیان

بر طبق گفته مدیر اجرایی برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان این طرح، تغییر بزرگی در پاسخگویی بهتر نسبت به بازار کار این استان است؛ و این برنامه کمک شایان توجهی به جذب افراد شاغل دارای مهارت در زمینه‌های موردنیاز ساسکاچوان می‌کند. در ادامه وی افزود: برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان در سال جاری پذیرش‌های متعددی را برگزار کرده و پذیرش‌های بعدی خود را مطابق با نیاز بازار کارِ این استان برگزار خواهد نمود. از مهم‌ترین عوامل در پذیرش یا رد متقاضی در این برنامه می‌توان به امتیاز EOI و شغل متقاضی اشاره کرد. در مجموع از ۱۹ پذیرش مهاجرت استانی که ساسکاچوان برگزار کرده، شش پذیرش، متقاضیانی که در برخی از شغل‌ها، تجربه کاری داشتند را انتخاب کرده است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید