بر اساس اخبار منتشر شده، دولت ساسکاچوان در سال جدید میلادی برای دومین بار در ۱۳ ژانویه پذیرش برگزار کرده و طی آن برای ۲۳۴ متقاضی اکسپرس‌اینتری و مشاغل مورد نیاز دعوتنامه صادر نموده است تا درخواست خود را برای انتخاب شدن در استان و پس از آن اخذ اقامت دائم ارائه کنند. علیرغم این که داشتن پیشنهاد کار جزء شرایط این پذیرش نبوده، با این حال متقاضیان موظف هستند پروفایل ابراز تمایل خود یا  expression of interest را در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان ثبت کنند. لازم به ذکر است متقاضیان باید در یکی از مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود نیز سابقه کار داشته باشند.

متقاضیانی که دارای پروفایل معتبر EOI  هستند در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان امتیازشان از ۱۰۰ محاسبه می‌شود. همچنین این افراد بر مبنای عواملی چون سن، تحصیلات، سابقه کار دارای مهارت، تسلط بر زبان‌های انگلیسی یا فرانسه و داشتن ارتباطات در ساسکاچوان مشمول دریافت امتیاز می‌شوند. گفتنی است این امتیازات، رتبه متقاضیان جهت ورود به صف انتظار EOI برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان را تعیین می‌کنند و برای متقاضیانی که طی پذیرش‌های متوالی بیشترین امتیاز را داشته باشند، دعوتنامه صادر می‌گردد.

زیرمجموعه اکسپرس اینتری

در پذیرش ۱۳ ژانویه سال ۲۰۲۰، ۱۲۵ دعوتنامه به متقاضیانی که در صف انتظار اکسپرس‌اینتری بودند، تعلق گرفت. لازم به ذکر است زیرمجموعه اکسپرس‌اینتری برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان، با سیستم اکسپرس‌اینتری ارتباط دارد.

آندسته از متقاضیان اکسپرس‌اینتری که از طرف استان انتخاب می‌شوند، ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه‌بندی یا CRS دریافت می‌کنند و بدین ترتیب حتما برای آن‌ها در دور بعدی دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم صادر می‌شود.   

زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز

در این پذیرش برای متقاضیانی که پروفایل اکسپرس‌اینتری فدرال ندارند نیز مسیری با نام زیرمجموعه مشاغل، در نظر گرفته شده است که از تعداد کل متقاضیان دعوت شده، ۱۰۹ نفر از این مسیر دعوتنامه دریافت کرده‌اند. گفتنی است متقاضیانی که از این روش دعوتنامه می‌گیرند باید حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشند.

در پذیرش اخیر متقاضیان در ۶۵ شغل مختلف دعوت شده‌اند؛ در بین این مشاغل عناوینی همچون مدیرمالی، شاغلان در بخش منابع انسانی و اساتید دانشگاه نیز به چشم می‌خورد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید