افزایش-قیمیت-مسکن-در-تورنتو

بر اساس آخرین اخبار، پیش‌بینی می‌شود قیمت مسکن درکانادا، در سال ۲۰۲۰ با افزایش مواجه خواهد بود با این حال تا پایان سال جاری قیمت مسکن، تغییر چشمگیری نخواهد داشت. بر طبق پیش‌بینی تعدادی از تحلیلگران اقتصادی در زمینه املاک، اقتصاد قوی و همچنین نرخ پایین وام مسکن در سال‌های گذشته دلیل افزایش قیمت خانه در کانادا بوده است.

همچنین این گروه از تحلیگران اظهار داشتند که در سال ۲۰۲۰، رشد قیمت‌ها در حوزه مسکن، حدود ۱.۸ درصد خواهد بود که از علل مهم در افزایش هزینه‌ها در این زمینه می‌توان به رشد جمعیت و بازار کار قوی اشاره نمود. البته بر طبق گزارش‌ها، یکی از تحلیلگران اقتصادی عنوان کرده که این رشد قیمت‌ها به صورت آنی اتفاق نمی‌افتد بلکه روندی آهسته را طی خواهد کرد.

گفتنی است، قیمت مسکن در شهر تورنتو در حال حاضر نسبت به سال‌های گذشته با افزایش روبه‌رو بوده است. با اینکه تحلیلگران انتظار رشد ۱.۳ درصدی را داشتند اما پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری رشدی در حدود ۲ درصد داشته باشیم.

با توجه به این افزایش هزینه‌ها، قیمت خانه در ونکوور بشدت رو به کاهش است. بر طبق پیش‌بینی‌ها در ماه می، انتظار می‌رفت قیمت مسکن در این شهر با کاهش ۴ درصدی مواجه شود، اما بعد از گذشت چند ماه تحلیلگران می‌گویند این کاهش با نرخ ۵.۵ درصد اتفاق خواهد افتاد، گفتنی است که این روند کاهش قیمت در بازار مسکن ونکوور بازگشت متعادلی را داشته باشد. همچنین این گروه اظهار داشتند که اطلاعات به دست آمده از بازار مسکن نشان می‌دهد تقاضا برای خرید مسکن نیز افزایش پیدا کند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید