دلایل-زندگی-در-کانادا

بر اساس گزارش مجله Economist Intelligence Unit، کلگری به عنوان چهارمین شهر منحصر به فرد دنیا جهت زندگی و همچنین بهترین شهرِ آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۸ معرفی شده که به این شهر از نظر قابلیت زندگی جایگاه بالایی داده است. کلگری در غرب کانادا، علاوه بر شهرت در مراسم سوارکاری Stampede، فرصت‌های زیادی را برای زندگی و گردشگری بوجود آورده است. این مطلب قصد دارد برخی از دلایل زندگی در کلگری را شرح دهد:

کیفیت زندگی

کلگری از نظر کیفیت زندگی رتبه بالایی را در میان شهرهای دیگر کسب کرده که این رتبه‌بندی بر اساس معیارهایی همچون: امکانات آموزشی، زیرساخت‌ها، کیفیت ارتباطات بین‌المللی و مراقبت‌های بهداشتی انجام گرفته است. همچنین گفتنی است این شهر، پروازهای مستقیم به نقاط دیگر کانادا و همچنین مقاصد بین‌المللی همانند: لس‌آنجلس، آمستردام، پکن، فرانکفورت، توکیو و نیویورک را دارد.

فضای مناسب برای کسب و کار

کلگری، مرکز صنعت انرژی کاناداست که بیشترین دفاتر مرکزی شرکت‌ها و نیز بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی کشور را شامل می‌شود. در واقع به همان میزان که در این شهر به گردشگری و سرگرمی توجه شده، برای کسب و کار هم اهمیت قائل شده‌اند. کلگری ۱۰۰ میلیون دلارِ کانادا برای تشویق افراد، جهت راه‌اندازی شرکت‌های نوآور، مؤسسات دولتی و غیرانتفاعی، سرمایه‌گذاری کرده است که این کار منجر به اشتغال‌زایی و کمک به اقتصاد این شهر نموده است. لازم به ذکر است آلبرتا تنها استان کاناداست که نرخ مالیات شخصی در آن نسبت به دیگر استان‌ها پایین‌تر است.

ورزش‌های زمستانی

کلگری با ۲۰ تپه برای سورتمه سواری و همچنین هفت پیست اسکی روی یخ که از اواسط دسامبر تا فوریه شروع به کار می‌کنند، محیط مناسبی برای گذراندن تعطیلات زمستانی است. علاوه بر این، پارک‌هایی جهت اسکی و پیاده‌روی در برف با کفش مخصوص وجود دارد، همچنین در پارک ۳۰ هکتاری Bowness، مسیرهای مخصوصی برای ورزش‌های زمستانی مختلف در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر مجموعه WinSport، در پارک المپیک، انجام ورزش‌هایی را برای ساکنان این شهر فراهم ساخته که از جمله این ورزش‌ها می‌توان به سورتمه سواری روی یخ، اسکیت روی یخ، اسکی و اسنوبورد اشاره کرد.

جاذبه‌های طبیعی

کلگری، واقع در استان آلبرتاست که سه ساعت با ادمونتون فاصله دارد. از طرفی این شهر در یک سفر جاده‌ای با اتومبیل چیزی در حدود ۹۰ دقیقه با پارک ملی بنف که قسمتی از پارک‌های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در رشته کوه‌های راکی کاناداست، فاصله دارد. در این پارک بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر مسیر پیاده‌روی برای علاقمندان به کوهنوردی و همچنین سه پیست اسکی وجود دارد. این‌ها بخشی از جاذبه‌های گردشگری این شهر زیباست.

مسیرهای پیاده‌روی

وجود بیش از ۹۰۰ کیلومتر مسیر مخصوص پیاده‌روی و دوچرخه سواری در سراسر کلگری، آن را به شهری با گسترده‌ترین مسیر پیاده‌روی و دوچرخه سواری در آمریکای شمالی تبدیل کرده است. بر طبق گزارش‌های منتشر شده، اخیرا مسیر ۱۳۸ کیلومتری Greenway، با هزینه ۳۸ میلیون دلاری در اطراف کلگری ساخته شده که ۵۵ محله را به هم متصل می‌کند؛ گفتنی است مسیر مذکور از بین پارک‌های Baker و Bowness  نیز می‌گذرد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید