دلایل-ریجکت-ویزای-کانادا

ریجکت یا مردودی ویزا دلایل مختلفی دارد که این مطلب قصد دارد شما را تا جایی که ممکن است با عمده دلایل آن، آشنا کند.

در پرونده ریجکت شده، نامه‌ای است که افسر مربوطه، با گزینه‌هایی که وی را قانع نکرده، علت اصلی مردودی ویزا را بیان می‌کند که می‌توان با مراجعه به حساب کاربری آنلاین شخصی، در سایت وارد شده تا نامه را که تقریباً یک هفته بعد از مراحل انگشت نگاری صادر شده را مشاهده کرد.

دلایل عمومی ریجکت ویزای کانادا

درخواست ویزا باید به گونه‌ای تنظیم شود که افسر مربوطه به اقامت موقت شما در کانادا قانع شود، تا ویزای شما را ریجکت نکند. البته گاهی به دلیل کامل نبودن مدارک درخواست ویزا، ریجکتی شامل پرونده می‌شود!

به عنوان مثال فردی ۴۰ ساله، دیپلمه و متاهل را در نظر بگیرید که مدرک زبان درست و حسابی هم ندارد و خواهان دریافت ویزای دانشجویی است، در این حالت مطمئن باشید افسر مربوطه پرونده را ریجکت خواهد کرد؛ چرا که این شبهه را ایجاد می‌کند فرد به دلیل عوامل فوق و عدم ارائه یک برنامه تحصیلی قابل قبول، قصد اقامت موقت در کانادا را ندارد!

دلایل عمده ریجکت ویزای توریستی کانادا

 • فردی که برای شما دعوت نامه فرستاده وضع مالی خوبی نداشته باشد.
 • هزینه سفر شما با بودجه‌ای که دارید مطابقت نداشته باشد.
 • نتوانید افسر مربوطه را قانع کنید که می‌خواهید به طور موقت به کانادا سفر کنید و قصد شما ماندن طولانی مدت در این کشور نیست.
 • تأثیر سابقه سفرهای گذشته شما
 • برنامه مشخص و واضحی برای سفر خود نداشته باشید.
 • فرم‌ها و مدارک مربوطه را به طور درست و کامل ارسال نکرده باشید.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

 • مشخص نبودن تصمیم بازگشت به کشور مبدأ در صورت اتمام تحصیل
 • نداشتن شرایط دریافت ویزا بر اساس بند ۱۲ قانون مهاجرت کانادا
 • اثبات این که بودجه کافی برای پرداخت شهریه و ماندن در کانادا را ندارید.
 • عدم ارسال تمام مدارک یا ناقص بودن برخی از آن‌ها.
 • نداشتن برنامه تحصیلی مشخص که افسر مربوطه را قانع کند.

دلایل ریجکت ویزای همراه دانشجو

کسانی که به عنوان همراه دانشجو (فرزند، همسر و…) می‌خواهند در کشور کانادا بمانند، توجه داشته باشند ریجکت شدن درخواست این نوع ویزا نسبت به ویزاهای دیگر بیشتر است. فردی را در نظر بگیرید که قصد دارد برای همسر خود درخواست ویزای همراه دهد در این صورت احتمال این که درخواستشان ریجکت شود بسیار زیاد خواهد بود زیرا این شبهه در افسر مربوطه به وجود می‌آید که آن‌ها قصد دارند برای مدت طولانی‌تری در این کشور بمانند و تصمیم به بازگشت ندارند در این صورت باید سناریوی شما به گونه‌ای باشد که وی را قانع کند.

در پایان

حال اگر به هر دلیلی درخواست صدور ویزای شما ریجکت شد، نگران نباشید چرا که می‌توانید در برگه ریجکت علت‌ها را پیدا کرده و برای آن‌ها دلایل محکم و قوی پیدا کنید و با برطرف کردن آن مسائل دوباره درخواست ویزا دهید.

یک قانوان کلی برای این که بدانید بعد از چه مدت می‌توان درخواست مجدد ویزا داد وجود ندارد؛ بنابراین بهتر است در ابتدا علت این که ویزای شما ریجکت شده را بیابید و سپس مشکلات مربوطه را برطرف کرده و در نهایت پرونده خود را برای دریافت ویزای کانادا ارسال نمایید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید