جدیدترین-پذیرش-مهاجرت-استانی-کبک

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، وزارت مهاجرت کبک جدیدترین پذیرش اسکیلد ورکر خود را در چهارم سپتامبر سال جاری برگزار نموده است. طبق اطلاعاتِ بدست آمده از جزئیات این پذیرش، برای ۳۲ متقاضیِ مهاجرت که از طریق سیستم Arrima، اقدام کرده بودند، دعوتنامه صادر شد. دعوتنامه‌های مذکور برای متقاضیانی که علاوه بر پیشنهاد شغلی، پروفایل Expression of Interest (EOI)، خود را ثبت کرده بودند، ارسال شده است. لازم به ذکر است نمایندگان سازمان‌های بین دولتی و دیپلمات‌ها نیز جزء افراد متقاضی و دعوت شده بوده‌اند.

گفتنی است در مقایسه با پذیرش برگزار شده در ۱۷ جولای سال جاری که ۲۵۹ متقاضی با همین شرایط برای اقامت دائم انتخاب شدند، پذیرش جدید کاهش چشمگیری داشته است.

سیستم Arrima

سیستم Arrima در سال ۲۰۱۸، جهت دریافت EOI از طریق برنامه اسکیلد ورکر کبک (Skilled worker Quebec)، معرفی و راه‌اندازی شد که درخواست متقاضیان را مدیریت می‌کند. لازم به ذکر است عنوان شود که EOI درخواست نیست بلکه راهی جهت ابراز تمایل متقاضی برای دریافت دعوتنامه انتخاب از سوی وزارت مهاجرت استان کبک است.

در این سیستم که جایگزین سیستم قبلی شده و مبتنی بر EOI است، افراد متقاضی پروفایلی برای خود ایجاد کرده و بر اساس عواملی همچون: تحصیلات، سابقه کاری، سن، زمینه تخصص و تسلط بر زبان فرانسه امتیاز کسب می‌کنند. افراد متقاضی بر طبق امتیازات به دست آمده و همچنین عواملی چون کمبود نیروی کار در کبک انتخاب می‌شوند تا درخواست خود را برای دریافت CSQ (Certificat de sélection du Québec) ارائه دهند.

افراد متقاضی پس از دریافت CSQ، یک گام به جلو رفته و درخواست اقامت دائم خود را به وزارت مهاجرت فدرال ازائه می‌دهند. در مرحله بعد نیز با انجام آزمایش‌های پزشکی و عدم سوء پیشینه، اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید