جدیدترین-سرمایه‌گذاری-کبک-جهت-استخدام-کارگران-خارجی

آخرین اخبار حاکی از آن است که کبک، ۲.۱ میلیون دلار در جهت کمک به شرکت‌ها برای استخدام نیروی کار خارجی، سرمایه‌گذاری خواهد کرد. خبر مذکور در ۱۶ اکتبر سال جاری توسط وزیر کار و همبستگی اجتماعی اعلام شد، وی طی این خبر اظهار کرد: این مبلغ در جهت استخدام نیروی کار خارجی همچون وکلا و مشاورین مهاجرت استفاده می‌شود.

گفتنی است دولت کبک با استقبال از این طرح، آن را لازمه کسب‌وکارها بیان نموده و همچنین اذعان کرد که سرمایه‌گذاری جدید در راستای سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون دلاری در ماه آگوست قرار دارد و به گونه‌ای مکمل آن در جذب و استخدام کارگران خارجی موقت است.

لازم به ذکر است عنوان شود که کبک با کمبود نیروی کار مواجه است و از سوی دیگر کاهش جذب مهاجر سبب شده که تعداد زیادی از کارفرمایان، به جذب و استخدام کارگران موقت دارای مهارت روی آورند. طبق اطلاعات به دست آمده و پیش‌بینی‌های انجام گرفته، سود ناشی از این سرمایه‌گذاری در مدت دو سال آینده به۱۷۵۰ شرکت خواهد رسید.

همچنین وزیر کار بیان داشت: در حال حاضر که استان کبک با مشکل کمبود نیروی کار رو به رو شده، سرمایه‌گذاری مذکور در بهترین زمان انجام می‌گیرد. علاوه بر این، سرمایه‌گذاری جدید منجر به توسعه و بهبود خدمات ارائه شده به شرکت‌های کبکی که در جهت تلاش برای استخدام کارگران موقت دارای مهارت خارجی هستند، می‌شود.

گفتنی است بعضی از افراد و نهادها نیز معتقدند که انجام این پروژه با ریسک و هزینه بالایی همراه است. علیرغم اینکه جذب و استخدام کارگر خارجی دارای مهارت آن هم به صورت موقت برای کسب‌وکارهای کوچک یا متوسط سخت است اما تعداد زیادی از کارفرمایان از سرمایه‌گذاری جدید و اختصاص بودجه ۲.۱ میلیون دلاری استقبال خواهند کرد.

بر طبق گزارش منشر شده از سوی Statistics Canada، تعداد جایگاه‌های شغلی خالی در نیمه نخست ۲۰۱۹، بالغ بر ۱۱۴۰۰۰ بوده که در مقایسه با سال گذشته، ۲۳ درصد افزایش داشته و آگهی‌های شغلی در این استان بین ۱۱۴ تا ۱۲۰ هزار در حال تغییر بوده است. به طور کلی مونترال بیشترین جایگاه شغلی خالی را در بین دیگر شهرهای کبک به خود اختصاص داده است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید