بر طبق اخبار منتشر شده، استان کبک دو پذیرش از طریق سیستم Arrima در دسامبر سال گذشته، برگزار نموده که طی آن برای ۳۰۵ متقاضی مهاجرت کاری یا اسکیلد ورکر کبک دعوتنامه صادر کرده است.

اولین پذیرش در اوایل دسامبر بود و طی آن برای ۸۵ نفر جهت تقاضای اقامت دائم کانادا دعوتنامه صادر شد. دومین پذیرش نیز در ۱۷ دسامبر برگزار گردید و بر اساس آن ۲۲۰ متقاضی مشمول دریافت دعوتنامه شدند.

تمامی متقاضیانی که در پذیرش‌های استان کبک مشمول دریافت دعوتنامه شدند، پیش‌تر ابراز تمایل خود را از طریق سیستم Arrima به ثبت رسانده بودند. لازم به ذکر است این متقاضیان باید پیشنهاد کاری معتبر نیز داشته باشند.

از جمله این مشاغل می‌توان به دیپلمات‌ها و نمایندگان سازمان ملل که باید ماموریت‌های کاری در کبک انجام دهند، اشاره کرد.

گفتنی است از ماه جولای ۲۰۱۹ تاکنون، ۹ پذیرش در استان کبک برگزار شده و از طریق آن، از ۲۰۶۲ متقاضی دعوت به عمل آمده تا تقاضای خود را جهت دریافت CSQ یا گواهی انتخاب کبک ارائه دهند.

دولت کبک در سال ۲۰۱۸ از روشی به نام Arrima جهت مدیریت بانک متقاضیانِ برنامه مهاجرت اسکیلد ورکر رونمایی کرد. در واقع EOI یا سیستم ابراز تمایل کبک، CSQ را که برای درخواست اخذ اقامت دائم این استان از طریق برنامه مهاجرتی اسکیلد ورکر الزامی است، مدیریت می‌کند که متقاضیان تمایل خود را با ساختن پروفایل در Arrima ابراز کرده و پس از آن به صف انتظار متقاضیان وارد می‌شوند و طبق امتیاز یا سایر معیارهای موجود، رتبه‌بندی می‌شوند.

شایان ذکر است وزارت مهاجرت کبک، دعوتنامه‌ها را بر اساس امتیاز متقاضیان و یا عواملی همانند نیازهای بازار کار در مناطق روستایی این استان صادر می‌کند.

همچنین متقاضیانی که موفق به دریافت گواهی انتخاب کبک یا CSQ می‌شوند، می‌توانند تقاضای خود مبنی بر دریافت اقامت دائم کانادا را به وزارت مهاجرت فدرال این کشور ارائه کنند. این وزارت نیز پس از تایید شرایط سوءپیشینه و پزشکی متقاضیان اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید