پیکاپ ویزا، همان پیکاپ پاسپورت است و اغلب مواقع این دو واژه جای یکدیگر استفاده می‌شوند که در این پروسه شخص متقاضی پس از انجام مراحل انگشت‌نگاری، ضمن در دست داشتن پاسپورت، به سفارت کشوری که متقاضی ویزای آن است مراجعه کرده تا مهر و لیبل ویزا در پاسپورت وی درج شود.

پیکاپ-ویزا

شخص متقاضی جهت انجام مراحل اخذ ویزا می‌بایست به سفارتخانه کشور مورد نظر در ایران مراجعه کند اما برای اخذ ویزای کشورهایی همچون کانادا، انگلیس و آمریکا که سفارتخانه فعال درایران ندارند یا سفارتخانه آن‌ها بصورت نیمه‌فعال می‌باشد، نیاز است تا به یکی از کشورهای واسطه مراجعه کند. بهترین راه، انتخاب نزدیک‌ترین کشور و دفتر اخذ ویزاست اما این مساله هم زمان‌بر است و هم هزینه بالایی دارد و ممکن است شما امکانات و زمان کافی برای سفر به کشور مربوطه را نداشته باشید. اینجاست که سرویسی به نام پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا به کار گرفته می‌شود که از طریق آن می‌توان پاسپورت خود را به شخص و یا شرکتی حقوقی که توسط سفارت کشور مورد نظر به رسمیت شناخته شده، ارائه داد تا به عنوان نماینده متقاضی، مراحل دریافت لیبل و مهر ویزا را انجام دهد. ترکیه، امارات و ارمنستان از متداول‌ترین کشورهای واسط برای اخذ ویزای آمریکا، کانادا و انگلیس هستند.

مراحل پیکاپ ویزا

پیش از انجام پیکاپ ویزا، فرد متقاضی باید ایمیل موافقت با ویزا را که سفارت برای او ارسال کرده به همراه پاسپورت در اختیار داشته باشد. مرحله بعد، ارائه مدارک به نماینده‌ای مطمئن است که از طرف پلیس مهاجرت ایران مجوز فعالیت دارد. دقت کنید که نماینده یا شرکت مورد نظر، معتبر، قابل اطمینان و با تجربه باشد، درعین حال تمامی کارها را به صورت کاملا قانونی، با امنیت و سرعت بالایی انجام دهد. پس از این مرحله، فرآیند انجام پیکاپ ویزا به جریان می‌افتد و در یک بازه زمانی کوتاه، مدارک متقاضی به سفارت ارسال، و مهر ویزا در پاسپورت، درج و به وی بازگردانده می‌شود.

لازم به ذکر است که حضور شخص متقاضی در تمامی مراحل اخذ ویزا الزامی نیست و فقط در مرحله مصاحبه و انگشت‌نگاری لازم است که به کشور واسط سفر کند و پس از آن مابقی اقدامات توسط نماینده‌ای مطمئن انجام خواهد شد و در پایان کار نیز پاسپورتی که مهر و لیبل ویزا در آن درج شده را به متقاضی تحویل می‌دهند. مهم‌ترین خدماتی که پیکوپاس به شما ارائه می‌دهد خدمات پیکاپ ویزاست. پیکوپاس با ۴ پرواز اختصاصی رفت و برگشت در هفته، در سریع‌ترین زمان ممکن، ویزای صادر شده را در ایران به شما تحویل خواهد داد. پیکوپاس قدم به قدم با شما همراه خواهد بود تا به راحتی، با امنیت و سرعت بالا بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. شما می‌توانید با مشاورین باتجربه و کارآزموده در پیکوپاس تماس حاصل نمایید تا به صورت آنلاین شما را راهنمایی کنند.


ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت توسط شرکت پیکوپاس بصورت ذیل می‌باشد:

پیکاپ ویزای کانادا یکی از اصلی‌ترین خدمات شرکت پیکوپاس بشمار می‌آید. در حال حاضر خدمات پیکاپ پاسپورت کانادا از سفارتخانه کشورهای ترکیه و ارمنستان، پیکاپ پاسپورت آمریکا از سفارتخانه کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان، و پیکاپ پاسپورت انگلیس از سفارتخانه کشورهای ترکیه و امارات انجام می‌گیرد. همچنین لازم به ذکر است که برای پیکاپ ویزا زمان دقیقی نمی‌توان در نظر گرفت اما پیکوپاس با ۴ پرواز اختصاصی رفت و برگشت در هفته، در سریع‌ترین زمان ممکن فرآیند پیکاپ ویزا را برای شما انجام خواهد داد. جهت اطلاع دقیق از روند پروسه، کارشناسان ما بصورت آنلاین پاسخگوی شما خواهند بود.

پیگیری وضعیت پیکاپ ویزا

جهت پیگیری وضعیت پیکاپ ویزا در پیکوپاس، سامانه‌ای آنلاین در دسترس متقاضی قرار گرفته که با استفاده از آن و با وارد نمودن شماره پاسپورت، به‌راحتی می‌تواند از روند انجام پروسه مطلع گردد. علاوه بر آن متقاضیان می‌توانند از طریق سایت VAC کانادا و وارد نمودن Tracking Number، از وضعیت پاسپورت خود با خبر شوند.

سوالات متداول پیکاپ ویزا:

چگونه نماینده را برای پیکاپ ویزا به سفارت معرفی کنیم؟

بعد از تحویل مدارک و انگشت نگاری در سفارت، افسر از متقاضی می پرسد که چه شخصی برای دریافت مدارک و پیکاپ ویزا به سفارت مراجعه می کند و متقاضی باید نماینده پیکوپاس را معرفی کند.

پیکاپ کشور کانادا از چه سفارت هایی انجام می شود؟

پیکاپ ویزا برای کشور کانادا می تواند از سفارت های کانادا در کشور های ترکیه، ارمنستان و امارات متحده عربی انجام شود.

چرا برای پیکاپ ویزا پیکوپاس را انتخاب کنم؟

همانطور که عنوان شد پیکوپاس دارای چهار پرواز رفت و برگشت هفتگی به منظور پیکاپ ویزا مشتریان به آنکارا انجام میدهد.

امکان انجام پیکاپ از تمامی سفارت های نزدیک و متداول در کشور های ترکیه، ارمنستان و امارات انجام می شود.

در کنار تمامی این شرایط پیکوپاس دارای کمترین قیمت ممکن برای پیکاپ ویزا برای مشتریان و همکاران است.