بر اساس اخبار منتشر شده، استان انتاریو قصد دارد در سال ۲۰۲۱ میلادی دانشگاهی فرانسه زبان افتتاح کند. به همین دلیل این استان از دانشجویان سراسر جهان و افرادی که دارای مهارت شغلی مرتبط با کارهای دانشگاهی هستند؛ دعوت به عمل آورده تا جهت کارهای اداری به این دانشگاه ملحق شوند.

گفتنی است دانشگاه مذکور در ستامبر سال ۲۰۲۱ افتتاح خواهد شد و نام آن دانشگاه فرانسوی انتاریو (Université de l’Ontario français)، است. در این دانشگاه دوره‌هایی در رشته‌های اقتصاد جهانی، محیط‌ زیست شهری، human plurality و فرهنگ‌های دیجیتال ارائه می‌شود. علاوه بر این، دوره‌های مددکاری اجتماعی، مدیریت، حقوق، ارتباطات و روانشناسی نیز با همکاری موسسات مربوطه در پاییز سال آینده ارائه خواهند شد.

معاون اول این دانشگاه عنوان کرد با دولت استانی در حال همکاری هستند تا اطمینان حاصل کنند که این دوره‌های درسی برای نیروی کار تورنتو و انتاریو در مشاغل مختلف مفید باشد. در واقع هدف این است که نیروی کار مشاغلی که چندان آموزش دیده نیستند و تخصص کافی ندارند از این دوره‌ها استفاده کنند. دولت نیز به امید جذب دانشجویان بیشتر درحال ایجاد شراکت‌هایی با کشورهای آفریقایی، آسیایی و اروپایی است. در صورتی که این همکاری‌ها نهایی شود، امکانی برای دانشجویان خارجی فراهم می‌شود تا با داشتن اعتبار کافی در دانشگاه فرانسوی انتاریو و موسسات مربوط به آن به رسمیت شناخته شوند.

لازم به ذکر است این دانشگاه در تلاش است تا با موسسات آموزش عالی بلژیک، ویتنام و سنگال شراکت برقرار کند.

گفتنی است این دانشگاه به دانشجویان انگلیسی زبان کانادا نیز فرصت تحصیل در دانشگاه فرانسوی را می‌دهد. معاون این دانشگاه اذعان کرد دانشجویانی که واحدهای درسی خود را در دانشگاه‌های انگلیسی اخذ کرده‌اند می‌توانند این واحدها را به این دانشگاه منتقل کرده و به زبان فرانسه آن‌ها را پاس کنند. از طرف دیگر دانشجویان می‌توانند به جای این که زبان فرانسه را به کمک کلاس‌های آموزسی بیاموزند، می‌توانند برقراری ارتباط و همچنین یادگیری مستمر این زبان را در رشته خود فراگیرند. از جمله دانشگاه‌های کانادایی که با دانشگاه مذکور شراکت کرده‌اند عبارتند از:

  • Université Laval
  • Université du Québec à Trois-Rivières
  • University of Ottawa
  • University of Toronto
  • Ryerson University
  • Université de Hearst

دانشجویان خارجی

اگر چه این دانشگاه هنوز آمادگی دریافت درخواست پذیرش دانشجویان را ندارد با این حال راه‌حل‌هایی جهت برقراری ارتباط با دانشجویان را اندیشیده‌اند که این راه‌حل‌ها شامل ایمیل، تلفن و ارتباط در فضای مجازی می‌شود. دانشگاه فرانسوی انتاریو از آگوست سال ۲۰۲۰ آماده دریافت درخواست پذیرش دانشجویان است. مسئولان این دانشگاه اعلام کردند دانشجویانی که تا قبل از تاریخ مذکور به اطلاعات بیشتری نیاز دارند می‌توانند با ارسال ایمیل و یا تلفن سوالات خود را مطرح کنند.

استخدام نیرو در دانشگاه فرانسوی زبان انتاریو

همانطور که گفته شد مسئولان این دانشگاه جهت تکمیل کادر اداری، هیئت علمی، تدریس و مالی اقدام به استخدام نیرو از سراسر جهان با زبان‌ها و فرهنگ‌های گوناگون و همچنین برقراری توازن بین سن و جنسیت افراد کرده‌اند. بر اساس اطلاعات منتشر شده از این دانشگاه، استخدام نیرو در ماه‌های فوریه، مارس و آوریل انجام خواهد شد. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‎سایت دانشگاه فرانسوی انتاریو مراجعه کنند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید