اخذ-اقامت-کانادا-از-طریق-خرید-کسب-و-کار

امروزه بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت دائم کانادا هستند، یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم این کشور، دریافت ویزای کاری و به دنبال آن، ایجاد یا خرید یک بیزنس یا کسب‌وکار در کاناداست. منظور از بیزنس، یک شرکت یا کسب‌وکار کوچک همچون مغازه یا رستوران است که مکان آن نیز می‌تواند اجاره‌ای یا تحت مالکیتِ بیزنس باشد. با استفاده از این روش، افراد متقاضی مهاجرت می‌توانند ۵۱ درصد از سهام یک بیزنس یا تمامی آن را خریداری کنند.

قبل از هر چیز باید دانست که تحت شرایطی خاص، می‌توان واجد شرایط ایجاد یا خرید یک کسب‌وکار در کانادا بود، بنابراین در ابتدا باید یک کسب‌وکار مناسب یافت که این کار ممکن است کمی دشوار باشد، زیرا در این رابطه، لیست خاصی از کسب‌وکارهای قابل قبول وجود ندارد.

سؤالی که ممکن است ذهن را درگیر کند، این است که از کجا و چطور می‌توان کسب‌وکاری مناسب جهت خرید انتخاب کرد؟ در واقع این کار نیاز به تلاش، صرف زمان و همچنین جستجوی بیشتر دارد. این مطلب قصد دارد چند منبع جهت پیدا کردن کسب‌وکار مناسب را معرفی کند.

مجلات و خبرنامه‌های سرمایه‌گذاری

اغلب در مناطق بزرگ و پرجمعیت، مجلات و خبرنامه‌های سرمایه‌گذاریِ تجاری پیدا می‌شوند که با کمک آن‌ها می‌توان کسب‌وکاری مناسب پیدا کرد. در این رابطه، نشریاتِ رایگانی همچون Business Exchange، در جنوب انتاریو و سراسر تورنتو در دسترس‌اند که با استفاده از آن‌ها می‌توان به اطلاعاتی در مورد کسب‌وکارهایی همانند: آپارتمان‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های لوازم رفاهی دسترسی پیدا کرد؛ علاوه بر این معمولا ملکی در رابطه با آن کسب‌وکارِ فروشی وجود خواهد داشت.

نشریات تجاری تخصصی

یکی دیگر از موارد مهم در یافتن کسب‌وکار مناسب، استفاده از نشریات تجاریِ تخصصی در زمینه مورد نظر است. در حقیقت این نشریات، اطلاعاتی تخصصی را در زمینه کسب‌وکار مورد علاقه در اختیار متقاضی قرار می‌دهند. اکثر کسب‌وکارها جهت فروش در این بخش طبقه‌بندی می‌شوند که می‌توان از طریق سایت مطبوعات تجاری کانادا، به صورت آنلاین به لیستی از مجلات تجاری، دسترسی پیدا کرد.

روزنامه‌ها

منبع مفید دیگر در این زمینه، روزنامه‌ها هستند که فهرستی از کسب‌وکارهای محلی را در دسترس متقاضی کسب‌وکار محلی قرار می‌دهند.

اینترنت

همانطور که می‌دانید، استفاده از اینترنت به کسب و کارها سرعت می‌بخشد و امکان برقراری ارتباط بین انواع مختلف آن‌ها در سراسر جهان را تسهیل می‌کند که در حال حاضر می‌توان از طریق وب‌سایت www.buysell.com، به کسب‌وکارهایی در مناطق غربی کانادا که در فهرست فروش قرار دارند، دست پیدا کرد.

ارتباط محاوره‌ای

یکی دیگر از راه‌های کسب اطلاعات و یادگیری در مورد کسب‌وکاری که شخص قصد فروشش را دارد، ارتباط کلامی و محاوره‌ای است. در واقع رویدادهای شغلی و شبکه‌های ارتباطی می‌توانند راهی جهت دسترسی به این کانال‌های اطلاعاتی باشند. به عنوان مثال هنگامی که متقاضی در جستجوی نوع خاصی از کسب‌وکار باشد، می‌توان از طریق ارتباط و پرس‌وجو ازوجود کسب‌وکارهای فروشی اطلاع پیدا کرد.

کارگزاران

منبع ارزشمند دیگر، وجود یک کارگزار خوب است. البته کارگزاران نیمه‌حرفه‌ای نمی‌توانند کمک زیادی به شما کنند و بهترین راه جهت پیدا کردن یک کارگزار مناسب، برقراری ارتباط با افراد پیرامون خود و سؤال در مورد افراد مورد اعتماد در این زمینه است. از سوی دیگر اگر قصد خرید کسب‌وکاری خاص را دارید، می‌توان از افراد شاغل در این زمینه کمک گرفت.

موارد ذکر شده تنها بخشی از منابع در دسترس است که با استفاده از آن‌ها می‌توان کسب‌وکاری مناسب خریداری و سپس به وسیله آن ویزای کاری کانادا را دریافت و جهت اخذ اقامت دائم، اقدام کرد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید