جدیدترین-پذیرش-نوا-اسکوشیا-از-پرستاران

آخرین اخبار حاکی از آن است که نوا اسکوشیا در جدیدترین پذیرش خود از طریق مسیر مهاجرتی اولویت‌های بازار کار در ۲۸ اکتبر، برای افراد متقاضی که در پرستاری سابقه شغلی داشتند و دوره تخصصی را نیز گذرانده بودند، دعوتنامه صادر کرد. گفتنی است پذیرش مذکور به عنوان پنجمین پذیرش از طریق مسیر مهاجرتی اولویت‌های بازار کار در سال ۲۰۱۹ بوده است.

لازم به ذکر است عنوان شود تمامی این متقاضیان دارای پروفایل اکسپرس‌اینتری بوده‌اند. اکسپرس‌اینتری سیستمی جهت مهاجرت به کاناداست که بر مبنای امتیازات و معیارهای دولت فدرال در سه دسته مشاغل دارای مهارت، کارگر ماهر فدرال و تجربه کانادایی، از سرتاسر دنیا مهاجر جذب می‌کند. این سیستم بر اساس عواملی همچون: سن، سابقه شغلی، تحصیلات و تسلط بر دو زبان رسمی کانادا، به امتیازدهیِ متقاضیان می‌پردازد و افراد طبق امتیاز به دست آورده در سیستم جامع رتبه‌بندی یا به اختصار CRS، دسته‌بندی می‌شوند. طی پذیرش‌های متناوب برای آن دسته از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند دعوتنامه‌ای جهت تقاضا برای اقامت دائم ارسال می‌شود.

گفتنی است مسیر مهاجرتی اولویت‌های بازار کار این امکان را به نوااسکوشیا می‌دهد تا در صف اکسپرس‌اینتری، متقاضیانی را انتخاب کند که در مشاغل مورد نیاز این استان سابقه شغلی دارند و دعوتنامه‌ای برای متقاضیان واجد شرایط جهت تقاضا برای اقامت دائم ارسال می‌کند. همچنین لازم به ذکر است افراد متقاضی که از سوی این استان جهت ارسال تقاضا انتخاب می‌شوند، ۶۰۰ امتیاز اضافه در CRS به دست می‌آورند، از این رو در پذیرش بعدی حتما برای آن‌ها دعوتنامه‌ای برای تقاضا جهت اقامت دائم صادر خواهد شد.

شرایط متقاضیانی که در پذیرش مذکور دعوت شده‌اند به شرح ذیل می‌باشد:

  • دارای سابقه شغلی به مدت سه سال یا بیشتر در پرستاری یا پرستاریِ بخش روانپزشکی بودند و این مسئله را با ارائه مدرک و توصیه‌نامه از کارفرمای قبلی به اثبات رساندند.
  • شغل اصلی آن‌ها پرستاری یا پرستاری بخش روانپزشکی بود.
  • مدرک لیسانس داشته یا یک دوره تحصیلی در دانشگاه، کالج یا دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای گذرانده‌اند.
  • کسب نمره ۸ CLB در زبان انگلیسی یا فرانسه
  • ارائه پروفایل اکسپرس‌اینتری در ابتدای نوامبر ۲۰۱۸

افراد متقاضی باید توجه داشته باشند که بعد از دریافت دعوتنامه از سوی برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا به مدت ۳۰ روز فرصت دارند تا درخواست خود را ارئه دهند. گفتنی است برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا این امکان را به استان می‌دهد به وسیله ۹ مسیر مهاجرتی که مختص تامین نیازهای اقتصادی است، سالانه تعداد مشخصی از متقاضیان را جهت اقامت دائم کانادا انتخاب کند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید