دعوت-استان-نوا-اسکوشیا-از-مددکاران-اجتماعی-متقاضی-اکسپرس-انتری

بر اساس اخبار منتشر شده، استان نوا اسکوشیا طی آخرین پذیرش، از طریق مسیر مهاجرتی اولویت‌های بازار کار، برای تعدادی از مددکاران اجتماعی با سابقه شغلی و متقاضی اکسپرس‌انتری، دعوتنامه صادر کرده است.

این پذیرش، ششمین دوره پذیرشی بود که در تاریخ ۵ دسامبر سال جاری در نوا اسکوشیا برگزار شد.

 در پذیرش‌های قبلی سال جاری میلادی، آن دسته از متقاضیان اکسپرس‌انتری که در مشاغل پرستاری، نجاری، حسابرسی، حسابداری و … شاغل بوده و سابقه کار داشته‌اند، انتخاب و گزینش شده بودند.

گفتنی است این مسیر مهاجرتی، به برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا اجازه می‌دهد تا در صف انتظار اکسپرس‌انتری، به دنبال متقاضیانی که دارای سابقه کار مرتبط هستند، باشد و از آنها دعوت کند تا تقاضای خود را جهت اخذ اقامت دائم کانادا ارائه دهند.

 سیستم اکسپرس‌انتری سیستمی برای مهاجرت به کاناداست که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر جهان بر پایه امتیازات و معیارهای خاصی، مهاجر جذب می‌کند.

متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه‌بندی دارند، دسته‌بندی می‌شوند؛ این سیستم به متقاضیان بر مبنای تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار، امتیاز می‌دهد و برای بالاترین امتیازها، به تناوب برگزاری پذیرش‌ها (ITA) دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم صادر می‌شود.

در پذیرش ۵ دسامبر، متقاضیان اکسپرس‌انتری که کد شغلی آن‌ها در دسته‌بندی ملی مشاغل ۴۲۱۲ (مددکاران اجتماعی) بوده است، دعوت شدند.

 متقاضیانی که از طریق برنامه مهارتی اولویت‌های بازار کار دعوت می‌شوند، نیازی به داشتن پیشنهاد کار در استان نوا اسکوشیا ندارند و متقاضیانی که از طریق برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا انتخاب می‌شوند، از طرف سیستم اکسپرس‌انتری نامه تمایل دریافت کرده و تا یک ماه پس از دریافت نامه فرصت دارند درخواست خود را ارائه کنند.

متقاضیانی که در پذیرش ۵ دسامبر دعوت شدند دارای معیارهایی بودند که عبارتند از:

  • شغل اصلی‌شان مددکاری اجتماعی بود (NOC 4212)
  • از طرف کارفرمای خود توصیه نامه‌ای ارائه داده بودند مبنی بر اینکه طی پنج سال اخیر، دو سال یا بیشتر سابقه کار تمام وقت و یا معادل آن، سابقه کار پاره وقت در شغل مددکاری اجتماعی داشته‌اند.
  • نتایج آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه آن‌ها معادل نمره CLB 7 و یا بالاتر در تمام مهارت‌های چهارگانه زبان بود.
  • مدرک لیسانس داشتند و در دانشگاه، کالج، مدرسه فنی حرفه‌ای یا سایر نهادهای مربوطه دوره سه ساله یا بیشتر را گذرانده بودند.
  • پروفایل اکسپرس‌انتری معتبری داشتند که در ۶ دسامبر ۲۰۱۸ یا پس از آن ارائه شده بود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید