نیاگارا-گلن

برای لذت از یک روز گرم تابستانی، آخر همین هفته می‌توانید به نیاگارا بروید اما نه برای دیدن آبشارهای چشم‌نواز آن، بلکه برای ماجراجویی و گشت‌وگذار در منطقه نیاگارا گلن (Niagara Glen Nature Reserve)، که مخصوص کسانی است که می‌خواهند آخر هفته‌ای هیجان‌انگیز و پرشور داشته باشند.

بر طبق گفته کانادایی‌ها، آبشار نیاگارا جزء هشتمین شگفتی جهان است و یکی از شگفت‌انگیزترین و خیره‌کننده‌ترین مکان‌ها در کانادا به‌حساب می‌آید. گفتنی است که این منطقه سالانه چیزی در حدود ۳۰ میلیون گردشگر را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند.‌

اکثر گردشگرانی که به نیاگارا می‌روند، آبشارهای نعل اسبی را به عنوان جاذبه اصلی این منطقه می‌شناسند، ولی جاذبه‌های طبیعیِ منطقه حفاظت‌ شده و همچنین کمتر دیده شده نیاگارا گلن، سزاوار توجه بیشتری است. این منطقه تنها یک ساعت از تورنتو فاصله دارد.

نیاگارا گلن یک مسیر چهار کیلومتری است که با پله‌‌های کوچک و بزرگ، دور تا دور جنگل کارولینا می‌گردد و بدلیل داشتن مناطق مختلف پیاده‌روی، تفرجگاه آندسته از افرادی است که عاشق طبیعت و ماجراجویی هستند، بطوریکه این افراد چیزی در حدود ۶۰ متر تغییر ارتفاع را تجربه خواهند کرد. این منطقه مشرف به رودخانه نیگاراست و چشم‌اندازی فوق‌العاده برای لذت بردن از طبیعت فراهم ساخته است.

جالب است بدانید در طول این مسیر نقاطِ Devil’s Arch و Mammoth Pothole که طی فرسایش طبیعی، در سال‌های گذشته بوجود آمده‌اند، از بهترین جاذبه‌های نیاگارا گلن بشمار می‌روند.

نیاگارا گلن با دیواره‌ها و صخره‌های بی‌شمار، می‌تواند مکانی عالی برای کسانی که علاقمند به صخره‌نوردی و هیجان هستند، باشد. از طرفی اگر تمایل به یادگیری چیزهای زیادی در مورد حیات جانوری و گیاهی و همچنین زمین‌شناسی این منطقه دارید، می‌توانید دو بار در روز همراه با تور، از گوشه کنار این منطقه دیدن کنید. لازم به ذکر است که بسیاری از گردشگران بدلیل موقعیت خوب نیاگارا گلن و قرار گرفتن در کنار رودخانه و جنگل، برای عکاسی به این منطقه می‌آیند. پیشنهاد ما به شما برای گذراندن یک روز پر از ماجراجویی و به یاد ماندنی در کنار خانواده و دوستان، سفر به نیاگارا گلن است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید