روش-های-مهاجرت-به-کانادا-در-2019

کانادا، کشوری بزرگ، زیبا، پرجنب و جوش و غنی از فرهنگ است که به دلیل شرایط مناسب اقتصادی، پیشینه اجتماعی و فرهنگیِ منحصر به فرد و نیز وجود فرصت‌های شغلی عالی برای افراد متخصص، مقصد مناسبی برای مهاجران است. به همین دلیل، زندگی در این سرزمین در مقایسه با سایر کشورها، بسیار ساده‌ و مناسب‌تر است. در گذشته اغلب متقاضیانِ مهاجرت به کانادا از روش نیروی کار ماهر (Federal Skilled Worker Class)، استفاده می‌کردند؛ اما روش‌های متنوعی جهت مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر شخص با توجه به شرایط خود یکی از این روش‌ها را انتخاب و برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم اقدام می‌کند.

از جمله دلایل مهاجرت به کانادا می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. مراحل دریافت اقامت دائم کانادا نسبت به سایر کشورها سریع‌تر و آسان‌تر است.
  2. قیمت خرید خانه در کانادا به جز شهرهای بزرگ، نسبت به سایر کشورهای پیشرفته، مقرون به صرفه‌تر است.
  3. کانادا کشوری چند فرهنگی است و اصولا کانادایی‌ها، چند فرهنگی بودن را جزئی از فرهنگ و هویت خود می‌دانند، به همین دلیل این کشور پذیرای تمام ملیت‌هاست.
  4.  گستردگی و تنوع آب و هوایی کانادا منجر به ایجاد فرصت‌های گردشگری و تفریحی بسیار متنوعی شده است.
  5. کانادا به کسانی که قصد کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های شغلی با استفاده از منابع موجود را دارند، وام می‌دهد تا طرح‌های تجاری خود را عملی ساخته و به اقتصاد کشور کمک کنند.
  6. خدمات پزشکی در کانادا بسیار عالی و بی‌عیب و نقص بوده و هزینه‌های درمانی از منبع مالیات تأمین می‌گردد و مراکز درمانی بدون دریافت هزینه به مراجعه کنندگان، خدمات پزشکی ارائه می‌دهند.
  7.  یکی از دلایل آمار بالای ثبت‌نام در دانشگاه‌های کانادا، هزینه پایین دانشگاه‌های این کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرفته دنیاست.
  8.  اقتصاد کانادا بسیار قوی است و از ساختار اقتصادی برنامه‌ریزی شده‌ای پیروی می‌کند و به خوبی می‌تواند بحران‌های اقتصادی و بیکاری را کنترل کند.

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت آن از طریق برنامه‌های گوناگونی امکان‌پذیر است که به چند نمونه از آن‌ها در ذیل اشاره شده است:

– مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

– مهاجرت از طریق تخصص و اکسپرس‌اینتری

– مهاجرت از طریق تحصیل

– مهاجرت از طریق اشتغال‌زایی

– مهاجرت از طریق ازدواج

جالب است بدانید که علاوه بر موارد ذکر شده؛ بیش از ۸۰ برنامه یا کلاس مهاجرتی دیگر برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. این مقاله رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا را به شما معرفی خواهد کرد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مطمئن‌ترین راه مهاجرت به کانادا و کسب اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در ایالت کبک است که البته ظرفیت محدودی هم دارد. در این مورد شما باید حداقل ۸۰۰ هزار دلار سرمایه و توانایی مالی به مقدار یک میلیون و ششصد هزار دلار داشته باشید که این پول به مدت پنج سال در اختیار دولت کانادا قرار می‌گیرد و بدون هیچ سودی دوباره به شما بازگردانده می شود.

مهاجرت از طریق تخصص و اکسپرس اینتری

کانادا از افرادی که مهارت و تخصص‌های مختلفی دارند، حمایت می‌کند و دولت به این افراد اجازه می‌دهد تا از طریق کار، ویزای اقامت دائم گرفته و افراد خانواده را نیز همراه خود بیاورند.

استان کبک در کانادا از تمام کسانی که مهارت و تخصص خاصی دارند، حمایت می‌کند به شرطی که متقاضیان به زبان فرانسه مسلط باشند. افرادی که قصد دارند از طریق کار و تخصص وارد کانادا شوند، باید حداقل ۱ ماه در زمینه‌ی کاری خود سابقه داشته باشند تا در مرحله بعد، از نظر سن، تجربه، کار و آموزش مورد ارزیابی قرار بگیرند.

مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی پر طرفدارترین روش مهاجرت و گرفتن اقامت دائم این کشور است و شانس شما را برای پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل، بیشتر می‌کند. سطح بالای علمی دانشگاه‌ها، هزینه‌های معقول، مراکز علمی و پژوهشی معتبر، کانادا را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی دانشجویان تبدیل کرده است که با داشتن این ویزا، نفر دومی هم می‌‌تواند به عنوان همراه در این سفر فرد را همراهی کند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 ازدواج با فردی کانادایی و یا شخصی که اقامت دائم این کشور را دارد، یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت دائم محسوب می‌شود که حداقل زمان دریافت این اقامت، ۶ ماه است. البته فردی که قصد دارید با او ازدواج کنید، باید توانایی تأمین هزینه زندگی شما را داشته باشد.

 مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

افراد مهاجر با تکیه بر مهارت و تجربه شغلی و کاری حداقل ۲ سال، در کانادا مشغول به کار شده و به واسطه درآمدی که از این راه  کسب می‌کنند، می‌توانند هزینه‌‌های زندگی خود و خانواده را تأمین کنند. حداقل درآمد شما نیز باید ۱۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا باشد، اما در نظر داشته باشید که درصد موفقیت در این روش بسیار پایین است، به طوری که در سال گذشته تنها ۵۰۰ نفر از این طریق، پذیرش شده‌‌اند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید