جدیدترین-برنامه-اسپانسرشیپ-اعضای-خانواده

آخرین اخبار حاکی از آن است که کانادا در ۹ آگوست سال جاری، جدیدترین پایلوت (Pilot)، خود را در بخش اسپانسرشیپ خانواده‌ها رونمایی کرد که یک طرح دو ساله است. بر اساس طرح مذکور متقاضیان علاقمند به اسپانسر شدن اعضای خانواده، در صورتی که در حالت عادی به سبب قوانین و مقررات محافظت از مهاجران و پناهندگان کانادا قادر به اخذ اقامت دائم نباشند، اجازه اسپانسر شدن می‌دهد.

در واقع این پایلوت مربوط به آن دسته از اعضای خانواده است که مورد بررسی قرار نگرفته و حتی در برخی موارد نامی از آن‌ها هنگام تقاضای اقامت برده نشده، می‌باشد.

بر اساس قوانین و مقرارت ذکر شده، متقاضیان اخذ اقامت دائم کانادا باید نام تمام اعضای خانواده خود، را اعلام کنند؛ از سوی دیگر اگر این افراد، متقاضی مهاجرت را همراهی نکرده باشند، مأمور مهاجرت باید اطلاعات آن‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

طبق گفته اداره مهاجرت کانادا، هدف از مقررات وضع شده این است که افراد متقاضی مهاجرت تمام اطلاعات خود را به درستی ارائه دهند تا مهاجرت خانواده‌ها بدون هیچ مشکلی انجام گیرد.

افرادی که دارای شرایط زیر باشند می‌توانند از این طرح استفاده کنند:

  • متقاضی که به عنوان همسر در دسته Family Class و یا Spouse or Common-Law Partner in Canada Class، تقاضا داده‌اند.
  • متقاضی، اسپانسری دارد که: ۱) به عنوان پناهنده یا با وضعیتی مشابه درخواست اقامت داده و در نتیجه آن اقامت دائم دریافت کرده است. ۲) یکی از اعضای Family Class و یا Spouse or Common-Law Partner in Canada Class، بوده و با نسبت‌هایی همچون: همسر یا فرزند وابسته اسپانسرشده، اقامت دریافت کرده است.
  • اگر متقاضی مهاجرت در هنگام ورود به کانادا فردی خارجی را به عنوان یکی از اعضای خانواده معرفی کرده و قصد داشته باشد به عنوان اسپانسر برای وی اقامت دائم بگیرد.

علاوه بر موارد مذکور، اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده این طرح در صورتی که شخص اسپانسر از طریق Economic Class، یا مواردی به جز موارد ذکر شده در بالا، اقامت دریافت کرده باشد؛ قابل اجرا نیست.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید