اکسپرس-اینتری-آلبرتا

بر اساس آخرین اخبار، استان آلبرتا جدیدترین پذیرش اکسپرس‌اینتری خود را در تاریخ ۳۱ جولای و ۷ آگوست برگزار نموده که در مجموع برای ۳۵۴ متقاضی از طرف این استان دعوتنامه ارسال شد.

این استان در ۳۱ جولای برای ۳۱۹ متقاضیِ انتخاب شده از صف اکسپرس‌اینتری که حداقل امتیاز آن‌ها در سیستم جامع رتبه‌بندی ۴۰۰ بوده، Notification of Interest  یا به اختصار NOI صادر نموده است. در مقایسه با این، تعداد متقاضیِ پذیرش شده در ماه آگوست کمتر بود و در طی این پذیرش ۳۵ درخواست تمایل برای متقاضیان اکسپرس‌اینتری که حداقل امتیاز آن‌ها در سیستم جامع رتبه‌بندی ۳۵۲ بود، صادر گردید.

لازم به ذکر است که NOI از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس‌اینتری آلبرتا صادر می‌شود و به طرح مهاجرت استانی آلبرتا اجازه می‌دهد در صف اکسپرس‌اینتری به دنبال متقاضیان واجد شرایط باشد و برای آن‌ها درخواست تمایل جهت انتخاب شدن از طرف این استان برای دریافت اقامت دائم ارسال کند.

از آخرین پذیرش اکسپرس‌اینتری برگزار شده در آلبرتا که حدود یک‌سال از آن می‌گذرد، این استان ۲۷ پذیرش از طریق طرح مهاجرت استانی خود برگزار کرده و در مجموع چیزی در حدود ۵۳۸۲ درخواست تمایل یا Notification of Interest صادر کرده است. افراد متقاضی که به دنبال مهاجرت به این استان از طریق برنامه‌های مهاجرت استانی هستند در گام نخست باید پروفایل اکسپرس‌اینتری خود را ایجاد کنند.

گفتنی است که داشتن سابقه کاری یا پیشنهاد شغلی جهت پذیرش از طریق مسیر اکسپرس‌اینتری آلبرتا، الزامی نیست؛ ولی افراد متقاضی باید شاغل باشند بطوریکه شغل آن‌ها از توسعه اقتصادی استان آلبرتا حمایت کند. علاوه بر همه این‌ها افراد متقاضی باید حداقل ۳۰۰ امتیاز در سیستم جامع رتبه‌بندی داشته باشند.

طبق برنامه مهاجرت استانی آلبرتا، متقاضیانِ دارای شرایط زیر در اولویت هستند:

  • سکونت فرزندان، والدین یا خواهر/برادر در آلبرتا
  • فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های آلبرتا
  • داشتن سابقه کار قبلی یا پیشنهاد شغلی

البته عواملی همچون: انقضای اکسپرس‌اینتری طی مدت ۳ ماه از پذیرش و مشاغلی خاص که در لیست مشاغل غیر واجد شرایط آلبرتا فهرست شده‌اند، شانس پذیرش متقاضیان را کاهش می‌دهد.

جالب است بدانید که مسیر مهاجرتی اکسپرس‌اینتری آلبرتا ممکن است متقاضیانی را انتخاب کند که امتیاز آن‌ها در سیستم جامع رتبه‌بندی، کمتر از متقاضیان اکسپرس‌اینتری فدرال است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید