نیوبرانزویک قصد دارد در شهر دو زبانه Moncton نمایشگاه شغلی، با هدف برقراری ارتباط بین مهاجران دارای مهارت و کارفرمایان برگزار کند. از این رو از دانشجویان، مهاجران و تازه‌ واردان دعوت کرده‌اند تا در این نمایشگاه حضور یابند.

این نمایشگاه به معرفی شغل‌ها در زمینه‌های بیمه، فناوری اطلاعات، هتلداری، بهداشت و سلامت، خدمات به مشتریان و تولید می‌پردازد. لازم به ذکر است نمایندگان استان نیوبرانزویک نیز در نمایشگاه مذکور حضور دارند تا به بازدید کنندگان اطلاعات لازم را ارائه دهند.

مامور استراتژی مهاجرت شهر Moncton اظهار کرد: در سال گذشته میلادی در نمایشگاهی مشابه، ۱۱۷ موقعیت شغلی توسط متقاضیان پر شد که در این نمایشگاه قصد داریم از این تعداد هم بیشتر باشد. بر اساس برآوردهای صورت گرفته در این نمایشگاه می‌توان بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ موقعیت شغلی را یافت اما در مقابل، تعداد معینی کارفرما وجود دارد که به دنبال نیروی کار با استعداد خارجی هستند.

گفتنی است اکثر شرکت کنندگان در این نمایشگاه یا در کانادا شاغل هستند و یا مشغول به تحصلیند. با این تفاسیر وی برآورد می‌کند که حدود ۵ درصد از افرادی که در این نمایشگاه حضور میابند از خارج کانادا هستند و به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب به اینجا می‌آیند.

او در ادامه افزود: تعداد زیادی از افرادی که در این نمایشگاه حضور می‌یابند به دنبال کار هستند و ما نیز این کار را در اختیارشان قرار می‌دهیم از طرفی اگر این کار در کنار مسکن مقرون به صرفه و زندگی با کیفیت قرار گیرد بسیار عالی خواهد شد به همین دلیل است که بسیاری از افراد از تورونتو با هدف افزایش کیفیت زندگی به این شهر می‌آیند.

در سال ۲۰۱۸ Moncton  که بزرگترین شهر نیوبرانزویک است تعداد ۱۴۴۴ مهاجر را جذب کرده بود و اخیرا این شهر استراتژی خود را جهت جذب دو برابری مهاجران ظرف چهار سال آینده عنوان کرده که امیدوار است تا سال ۲۰۲۴ این عدد را به ۳۵۰۰ نفر برساند.

همانطور که گفته شد شهر Moncton یک شهر دوزبانه است و کارفرمایان در این شهر به دنبال افرادی هستند که به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه مسلط باشند. در این بین فرصت‌های شغلی زیادی برای افرادی که تنها به زبان انگلیسی مسلطند وجود دارد و تنها تعداد معدودی شغل به افرادی که فرانسه زبان هستند اختصاص می‌یابد.

گفتنی است این نمایشگاه در تاریخ ۲۴ ژانویه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر در Avenir Centre برگزار خواهد شد. شایان ذکر است در این نمایشگاه که بخشی از برنامه‌ای است که هر سه ماه یکبار برگزار می‌شود شرکت‌های  زیادی حضور خواهند داشت که تعدادی از آن‌ها را در ذیل بیان می‌کنیم:

  • Teacup Tech Systems Inc
  • Asurion
  • TD Bank
  • Royal Bank of Canada
  • HCL CANADA INC
  • و ….

شهر Moncton یکی از بزرگترین شهرهای نیوبرانزویک است که زبان اول حدود ۶۴ درصد افراد در این شهر انگلیسی بوده و حدود ۳۵ درصد از مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت می‎کنند. دانشگاه Moncton نیز بزرگترین دانشگاه فرانسوری زبان در شرق کبک است. گفتنی است در این شهر بیش از ۸۰۰۰ مهاجر زندگی می‌کنند که از این تعداد ۵۰۰۰ نفر در بازار کار حضور فعال دارند. همچنین بر اساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۶ این شهر دارای ۲۷۵ مهاجر خوداشتغال بود که ۸ درصد مهاجران این شهر را تشکیل می‌داد که در حال حاضر این رقم به ۱۷ درصد رسیده است. برخی از مهاجران کسب‌وکار خود را در مشاغلی همچون تهیه غذا و بخش‌های خدمات حرفه‌ای به صورت شخصی اداره می‌کنند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید