بر اساس اخبار منتشر شده، دولت کانادا در تاریخ ۲۲ ژانویه سال جاری جدیدترین اکسپرس‌اینتری خود را برگزار کرد و طی آن برای ۳۴۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر نمود. در پذیرش اخیر حداقل امتیاز کسب شده توسط متقاضیان برابر با ۴۷۱ بوده که نسبت به پذیرش قبلی ۲ امتیاز کاهش یافته است. اکسپرس‌اینتری سیستمی برای مهاجرت به کاناداست که در سه دسته مشاغل دارای مهارت، کارگر ماهر فدرال و تجربه کانادایی طبق امتیازاتی که متقاضیان کسب می‌کنند، اقدام به جذب مهاجر از سراسر جهان می‌کند. همچنین این سیستم به متقاضیان بر مبنای تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه (دو زبان رسمی کانادا)، تحصیلات، سن و سابقه کار امتیازدهی می‌کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را کسب کنند به تناوب در برگزاری پذیرش‌ها، دعوتنامه جهت تقاضای اخذ اقامت دائم صادر می‌شود. لازم به ذکر است متقاضیان برای ورود به صف انتظار اکسپرس‌اینتری الزامی به داشتن پیشنهاد کار ندارند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، دولت کانادا قصد دارد طی سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ مهاجران بیشتری را جذب کند؛ از این رو کانادا با کمک برنامه مهاجرت استانی که مدیریت بخشی از آن بر عهده اکسپرس‌اینتری است می‌تواند تعداد بیشتری مهاجر را جذب کند. گفتنی است استان‌ها و مناطق این کشور در برنامه مذکور حضور دارند و برنامه مهاجرت استانی آن‌ها با اکسپرس‌اینتری ارتباط دارد.

گفتنی بسیاری از مسیرهای مهاجرتی استانی و مناطق امتیاز کمی دارند و یا حتی فاقد شرایط حداقل امتیاز هستند از این رو به استان‌ها و مناطق اجازه داده شدهتا هر ساله تعداد معینی از متقاضیان صف اکسپرس اینتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شدند مشمول دریافت ۶۰۰ امتیاز اضافی می‌شوند که در این صورت در دور بعدی پذیرش‌ها حتما برای آن‌ها دعوتنامه صادر خواهد شد. لازم به ذکر است اداره مهاجرت، شهروندی و پناهنگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرده است. به طور مثال ۹ دسامبر ۲۰۱۹ ساعت ۱۲:۱۵:۲۳ وقت استاندارد شرقی، این بدان معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه‌بندی حداقل ۴۷۱ امتیاز کسب کرده‌اند قبل از این تاریخ و ساعت، پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس‌اینتری کرده‌اند در پذیرش ۲۲ ژانویه مشمول دریافت دعوتنامه شده‌اند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید