روستای-Haida-Gwaii-بریتیش-کلمبیا

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، حضور سیل‌آسای گردشگران به یکی از دهکده‌های کانادا در سواحل شمالی بریتیش کلمبیا، این منطقه زیبا را با مشکل رو به رو کرد. شهردار دهکده Haida Gwaii گفت: از آنجایی که جمعیت دهکده بسیار کم است، آن‌ها جهت اسکان گردشگران با مشکل مواجه شده‌اند و تقریبا جایی در دهکده برای اسکان گردشگران وجود ندارد، این درحالیست که در بیست سال گذشته جمعیت دهکده به طور چشمگیری کاهش یافته است. از علل کاهش شدید جمعیت در این منطقه می‌توان به وجود بحران‌های اقتصادی و تجارت ماهی اشاره کرد. همچنین جوانان ساکن در دهکده نیز به دلیل یافتن شغل مناسب مجبور به ترک آنجا شده‌اند.

دلیل بازدید زیاد گردشگران از این دهکده زیبا مشاهده خانه‌های تاریخی، جنگل‌های بارانی، منطقه توتم‌های تاریخی و پوشش گیاهی منحصر به فرد آن است. این دهکده زیبا به مدت هفت ساعت از منطقه Prince Rupert، تا شمال بریتیش کلمبیا فاصله دارد. گفتنی است Prince Rupert در ۷۵۰ کیلومتری شمال غربی ونکوور قرار گرفته است.

شهردار این منطقه اظهار کرد: حضور گردشگران در این منطقه از سه ماه به شش ماه افزایش یافته که همین امر سبب شده وب‌سایت‌هایی همانند Airbnb، در گزینه‌های اقامتی خود، در کنار گزینه‌های اقامت طولانی‌مدت از کوتاه‌مدت نیز استفاده کنند. همچنین عنوان کرد که به دلیل افزایش حضور گردشگران در این منطقه زیبا تصمیم به اجاره‌های کوتاه‌مدت گرفته‌اند، زیرا اقدام مذکور باعث ایجاد تعادلِ حضور گردشگر در منطقه می‌شود. علاوه بر این وی معتقد است باید بین عرضه کوتاه‌‌مدت و بلندمدت تعادل ایجاد شود و محدود کردن اجاره‌ها اقدام درستی نیست.

گزارش‌هایی که از بخش مسکن بریتیش کلمبیا و Gwaii Trust Society منتشر شده حکایت از رشد تقاضای گردشگران جهت اجاره خانه در این منطقه دارد که برای مقابله با این امر، اجاره‌های کوتاه‌مدت مسکن را افزایش دادند تا بتوانند شرایط به وجود آمده و کمبود فضای موجود را مدیریت کنند.

یکی از ساکنان این منطقه که صاحب رستوران Ocean View است، می‌گوید: به دلیل کاهش جمعیت روستا و نداشتن نیروی کار مجبور بودند که ساعات کاری خود را کاهش دهند و تا زمانی که گردشگران در منطقه اسکان نیابند کار کردن سخت است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید