افزایش-مهاجرت-استانی-کانادا-2019

روش‌های بسیاری جهت مهاجرت به کانادا وجود دارد. اگر شما هم از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس‌اینتری اقدام کرده‌اید اما نتیجه‌ای نگرفته‌اید، نگران نباشید راه‌های آسان‌تری نیز برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد.

لازم به ذکر است عنوان شود مسیر مهاجرتی اکسپرس‌اینتری، سیستمی برای مهاجرت به کاناداست که در سه بخش مشاغل دارای مهارت، کارگر ماهر و تجربه کانادایی بر مبنای معیارها و امتیازات دولت فدارل از سرتاسر جهان مهاجر می‌پذیرد. این سیستم بر اساس تسلط به دو زبان رسمی کانادا، تحصیلات، سن و سابقه شغلی به متقاضیان امتیاز می‌دهد و بر طبق این امتیاز، متقاضیان دسته‌بندی می‌شوند. برای متقاضیانی که امتیاز بالاتری در سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS)، کسب کنند در طی پذیرش‌های متناوب دعوتنامه‌ای جهت تقاضا برای اقامت دائم (ITA)، ارسال می‌گردد. با نگاهی گذرا به سیستم اکسپرس‌اینتری از ابتدا تا آگوست سال جاری، خواهیم دید که چیزی در حدود ۱۳ درصد متقاضیان امتیازی بین ۴۳۸ تا ۴۷۰ داشته‌اند.

ار آنجایی که در اکثر مواقع، افراد متقاضیِ اکسپرس‌اینتری امتیاز بالایی بدست نمی‌آورند و برخی از آن‌ها هم پروفایل اکسپرس‌اینتری ندارند از این رو مسیرهای مهاجرت استانی کانادا در سال ۲۰۱۹ فعالیت زیادی داشته است.

مسیر مهاجرت استانی کانادا

بر اساس برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP)، استان‌های شرکت کننده در این برنامه اجازه دارند به صورت سالانه با توجه به نیازهای بازار کار خود، متقاضیان واجد شرایط را جهت اقامت دائم انتخاب کنند. از ژانویه سال جاری تاکنون، استان‌های کانادا بالغ بر ۱۶۰ پذیرش برگزار نموده‌اند این درحالیست که اکسپرس‌اینتری فقط ۱۷ پذیرش برگزار کرده است.

لازم به ذکر است عنوان شود که دو مسیر مهاجرت استانی وجود دارد:

  • مسیرهای غیرمرتبط با اکسپرس‌اینتری
  • مسیرهای مرتبط با اکسپرس‌اینتری

تمامی استان‌های کانادا که در برنامه مهاجرت استانی شرکت دارند، دارای مسیرهای مهاجرتی مرتبط با اکسپرس‌اینتری نیز هستند و پذیرش‌های خود را برگزار می‌کنند که اغلب مواقع حد امتیاز کمتری به نسبت اکسپرس‌اینتری دارند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۹ استان آلبرتا برای متقاضیانی که ۳۰۰ امتیاز CRS داشتند، دعوتنامه ارسال نموده است.

گفتنی است استان‌هایی همچون نوا اسکوشیا و ساسکاچوان در طی مسیرهای مهاجرت استانی خود امتیاز CRS متقاضیان را درنظر نمی‌گیرند و افراد متقاضی که انتخاب شوند، ۶۰۰ امتیاز اضافه در سیستم جامع رتبه‌بندی بدست می‌آورند؛ در واقع اخذ اقامت دائم آن‌ها تضمین می‌شود. اغلب استان‌هایی که مسیر مهاجرتی آن‌ها مرتبط با اکسپرس‌اینتری است، به مشاغل و یا تخصص‌ها توجه ویژه‌ای دارند. سایر استان‌هایی که مسیر مهاجرتی آن‌ها غیرمرتبط با اکسپرس‌اینتری است، برای متقاضیانی که جهت بازدید و یا تحصیل به استان آمده‌اند و یا خویشاوند و دوستی در استان دارند مناسب است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید