بنابر اطلاعات منتشر شده، استان انتاریو قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ تعداد مهاجرانی که به وسیله برنامه مهاجرت استانی موفق به اخذ اقامت دائم شدند را تا دو برابر افزایش دهد.

در سال جاری میلادی تعداد ۶.۶۵۰ نفر از طریق برنامه مهاجرت استانی به انتاریو جذب شده‌اند که بر اساس تصمیمات انجام گرفته، قرار است این تعداد به ۱۳.۳۰۰ نفر در سال ۲۰۲۲ برسد.

برنامه مهاجرت استانی این امکان را به مناطق و استان‌های کانادا می‌دهد تا همه ساله به تعداد مشخصی از متقاضیان مهاجرت اقتصادی، اقامت دائم اعطا کنند.

گفتنی است سهمیه‌ای که به هر استان تعلق می‌گیرد توسط اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا تعیین می‌شود که این سهمیه در سال ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۶۷۸۰۰ نفر در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است در سال‌های اخیر برنامه مهاجرتی استانی انتاریو نسبت به سایر استان‌ها بیشترین سهمیه جذب مهاجر را به خود اختصاص داده است.

در این بین برنامه مهاجرت استانی انتاریو اعلام کرد که سهمیه مذکور طی چند سال گذشته موفق به پاسخگویی نیاز بازار کار این استان نبوده و کارفرمایان از کافی نبودن نیروی کار ماهر خارجی گله‌مند بودند. زیرا محدودیت در جذب نیروی کار ماهر خارجی باعث جلوگیری از موفقیت و رشد کسب و کار می‌شود.

همچنین برنامه مهارتی این استان طی بیانیه‌ای اعلام کرده که در صدد کسب خودمختاری بیشتر در مورد انتخاب مهاجران است. از سوی دیگر دبیر مطبوعاتی وزیر کانادا نیز اظهار کرد که اصل اساسی در اداره مهاجرت کانادا، همکاری در رویکرد اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی به برنامه‌ریزی در سطوح مختلف مهاجرت است. او در ادامه گفت: ما می‌دانیم که استان‌ها و دیگر مناطق کانادا در جذب و نگهداری مهاجران، جهت رشد اقتصادی کانادا نقشی اساسی ایفا می‌کنند و در مشورت با آن‌ها به این اطمینان رسیده‌ایم که این سطح از مهاجرت، نیازهای بازار کار استان‌ها را پوشش می‌دهد. همچنین در این بیانینه درباره مهاجرت شهری برای شهرهای کوچک و نیز پایلوت فدرال جدید که بر اساس آن مهاجران جذب شده را به مناطق روستایی و دورافتاده در انتاریو و یا سایر استان‌های کانادا و مناطق غرب این کشور منتقل می‌کند، اشاره شد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید