جدیدترین اخبار کانادا حاکی از آن است که استان انتاریو در جمعه گذشته، اولین پذیرش اکسپرس‌اینتری خود را برگزار کرده و طبق آن برای ۲۴۲ متقاضی مهاجرت، دعوتنامه صادر نموده است. به این ترتیب متقاضیان می‌توانند از طریق برنامه مهاجرتی اسکیلد ورکرِ فرانسه زبان، تقاضای اقامت دائم کانادا را ارائه دهند.

لازم به ذکر است مسیر مهاجرتی مذکور یکی از سه مسیر مهاجرتی در استان انتاریو بوده که با سیستم اکسپرس‌اینتری نیز مرتبط می‌باشد. اکسپرس‌اینتری سیستمی است برای مهاجرت به کانادا که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، تجربه کانادایی و مشاغل دارای مهارت از سراسر جهان، بر مبنای امتیازات و معیارهایی خاص، اقدام به جذب مهاجر می‌کند. دسته‌بندی متقاضیان، طبق امتیازی که در سیستم جامع رتبه‎بندی کسب می‎‌کنند، انجام می‌گیرد و بر اساس تسلط بر زبان‌های انگلیسی و فرانسه (دو زبان اصلی کانادا)، تحصیلات، سن و سابقه کار به آن‌ها امتیاز می‌دهد. همچنین برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند در پذیرش‌های متناوب، دعوتنامه صادر می‌شود.

مسیر مهاجرتی اسکیلد ورکر فرانسه زبان

در مسیر مهاجرتی مذکور به برنامه مهاجرت استانی انتاریو این اجازه داده می‌شود تا در صف متقاضیان اکسپرس‌اینتری به دنبال متقاضیان واجد شرایط باشد. از جمله شرایط این مسیر مهاجرتی برای متقاضیان این است که آن‌ها باید چهار مهارت در زبان فرانسه یعنی توانایی خواندن، نوشتن و مکالمه را داشته باشند. همچنین سطح دانش زبان فرانسه متقاضی باید برابر با نمره ۷ CLB یا بالاتر باشد.

علاوه بر این شرایط فوق برای زبان انگلیسی نیز مطرح است با این تفاوت که سطح دانش زبان انگلیسی متقاضی باید معادل نمره ۶ CLB باشد.

بر اساس اعلام برنامه مهاجرت استانی انتاریو امتیاز تمامی ۲۴۲ نفر متقاضی که در پذیرش ۹ ژانویه برای آن‌ها دعوتنامه صادر شده، بین ۴۳۳ تا ۴۷۲ بود.

گفتنی است بالاترین امتیاز کسب شده توسط متقاضیان این پذیرش، یک نمره از حداقل امتیاز اکسپرس‌اینتری که در ژانویه برگزار شد، کمتر بوده است. حداقل امتیاز اکسپرس اینتری برابر با ۴۷۳ می‌باشد.

متقاضیانی که از طرف این استان انتخاب می‌شوند تا سقف ۶۰۰ امتیاز کسب می‌کنند که در این صوت در دور بعدی پذیرش‌ حتما برای آن‌ها دعوتنامه جهت اخذ اقامت دائم کانادا صادر می‌گردد.

لازم به ذکر است متقاضیانی که تمایل دارند از طریق برنامه مهاجرتی اسکیلد ورکر فرانسه زبان انتخاب شوند باید در اولین گام مشمول شرایط ورود به صف انتظار اکسپرس‌اینتری باشند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید