جدیدترین خبرها از کانادا حاکی از آن است که در دوم ژانویه سال ۲۰۲۰ اولین پذیرش مهاجرت استانی منیتوبا برگزار شده و بر اساس آن از ۱۸۶ متقاضی دعوت نموده تا جهت اخذ اقامت دائم کانادا، تقاضای خود را ارائه دهند. متقاضیانی که دعوتنامه دریافت کرده‌اند ‌باید پروفایل خود در یکی از سه مسیر مهاجرتی Skilled Worker in Manitoba، Skilled Worker Overseas و International Education ثبت کنند. لازم به ذکر است پذیرش مذکور، هشتادمین پذیرش EOI منیتوبا از آوریل ۲۰۱۴ می‌باشد.

تعداد دعونامه‌های صادر شده برای متقاضیان واجد شرایط در این پذیرش به شرح ذیل می‌باشد:

  •  122 دعوتنامه در دسته Skilled Worker in Manitoba
  • ۴۲ دعوتنامه در دسته Skilled Worker Overseas
  • ۲۲ دعوتنامه در دسته International Education Stream

Expression of Interest

همچنین از ۱۸۶ دعوتنامه صادر شده، تعداد ۲۴ عدد برای متقاضیانی صادر شده که در صف انتظار اکسپرس‌اینتری دارای پروفایل بوده‌اند. سیستم اکسپرس‌اینتری، سیستمی جهت مهاجرت به کاناداست که در سه دسته مشاغل دارای مهارت، تجربه کانادایی و کارگر ماهر از سراسر جهان مهاجر می‎پذیرد. دسته‌بندی متقاضیان در این سیستم براساس امتیازاتی است که کسب کرده‌اند که این امتیازدهی بر مبنای میزان تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه (دو زبان رسمی کانادا)، تحصیلات، سن و سابقه کار انجام می‌گیرد. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند در هر پذیرش دعوتنامه‎‌ای جهت تقاضای اقامت دائم (ITA) صادر می‌گردد.

متقاضیانی که تمایل دارند به وسیله یکی از سه مسیر مذکور به منیتوبا مهاجرت کنند، در ابتدا باید پروفایل EOI خود را ساخته و پس از آن به صف انتظار متقاضیان واجد شرایط وارد شوند. پروفایل‌های ساخته شده بر اساس عوامی همچون: سابقه کار، داشتن ارتباطات در منیتوبا، تحصیلات، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه و سایر معیارها از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه‌بندی می‌شوند. برنامه مهاجرت استانی منیتوبا برای تعداد معینی متقاضی که دارای بالاترین امتیاز هستند دعوتنامه‌ای جهت ارائه درخواست (LAA)، صادر می‌کند.

متقاضیانی که قصد پذیرفته شدن از سوی استان منیتوبا را دارند باید دارای شرایطی باشند که از جمه آن می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • داشتن سابقه کار در یکی از مشاغل این استان
  • متقاضی باید ابراز تمایل خود را به برنامه مهاجرتی این استان ارائه کند

گفتنی است متقاضیان اکسپرس‌اینتری که از طرف استان منیتوبا انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز  اضافه در سیستم جامع رتبه‌‎بندی (CRS)، دریافت خواهند کرد که در این صورت حتما در دور بعدی پذیرش، برای آن‌ها دعوتنامه صادر خواهد شد.

در ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۱۹ از مجموع ۲۲۴ دعوتنامه صادرشده از طرف استان منیتوبا تعداد ۱۵ عدد آن برای متقاضیان اکسپرس‌اینتری که دارای پروفایل معتبر در این سیستم بودند، صادر شد. همچنین تعداد ۱۶۵ دعوتنامه نیز به متقاضیان Skilled Worker in Manitoba تعلق گرفت.

بر اساس این مسیر مهاجرتی، کارگران ماهر خارجی و دانشجویان بین‌المللی که از موسسات آموزش عالی منیتوبا فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند درخواست اخذ اقامت دائم کانادا را بدهند.

مسیر مهاجرتی Skilled Workers Overseas

از طریق این مسیر مهاجرتی ۴۲ دعوتنامه صادر شده است. رتبه‌بندی متقاضیان در این مسیر مهاجرتی بر اساس سیستم امتیازدهی EOI منیتوبا صورت می‌پذیرد.

مسیر مهاجرتی International Education Stream

بر اساس این مسیر مهاجرتی، متقاضیانی انتخاب می‌شوند که مهارت‌های مورد نیاز استان منیتوبا را داشته باشند. مسیر مذکور دارای سه زیرمجموعه با نام‌های Graduate Internship Pathway، Career Employment Pathway و Student Entrepreneur Pathway می‌باشد.

در ژانویه ۲۰۲۰ از طریق این مسیر مهاجرتی ۲۲ دعوتنامه صادر گردید. گفتنی است در این مسیر مهاجرتی حداقل امتیاز جهت دریافت دعوتنامه تعیین نشده است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید