بزرگترین-فستیوال-تورنتو-CNE

نمایشگاه ملی کانادا (CNE)، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین فستیوال کانادا، و دهمین فستیوال بزرگ آمریکای شمالی محسوب می‌شود. این فستیوال هرساله بمدت ۱۸ روز در تورنتو برگزار می‌گردد و بیش از یک و نیم میلیون نفر را از شهرها و استان‌های دیگر برای شرکت به تورنتو جذب می‌کند. امسال، صدوچهلمین دوره از این فستیوال است که همانند سال‌های گذشته از ۱۶ آگوست تا ۲ سپتامبر در Exhibition Place برگزار می‌شود.

این فستیوال شامل برنامه‌های سرگرم‌کننده فراوان و چندین جشنواره دیگر است که به نمادی از زندگی اجتماعی مردم تورنتو تبدیل شده است. یکی از برنامه‌های جالب این فستیوال نمایش‌های هوایی است که طرافداران زیادی دارد. نمایشگاه ملی کانادا، نخستین بار در سال ۱۸۷۹ در تورنتو برگزار شد که هدف اصلی آن، به نمایش گذاشتن و معرفی نوآوری‌ها و خلاقیت‌های شهروندان کانادایی بوده است.

پس از گذشت سال‌ها، برنامه‌های جالب و دیدنی زیادی به این فستیوال اضافه، و در نهایت به یکی از جذاب‌ترین فستیوال‌ها در کانادا تبدیل شده است. گفتنی است که با برگزاری این فستیوال در تورنتو به طور میانگین ۵۰۰۰ هزار فرصت شغلی نیز برای شهروندان این شهر ایجاد می‌شود. همچنین براساس گزارش‌ها اقتصاد انتاریو نیز از تاثیر مثبت این فستیوال بی‌بهره نمی‌ماند، به طوریکه هر ساله چیزی در حدود ۱۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار به اقتصاد این استان کمک می‌شود.

در این فستیوال برنامه‌های متنوعی همچون: نمایش‌های هوایی و آکروباتیک، هنرنمایی حیوانات، اجرای موسیقی، رقابت بین سرآشپزان ماهر و انواع دیگر بازی‌ها اجرا می‌شود. همچنین امسال در این فستیوال به مناسبت کسوف، برنامه‌ای ترتیب دادند و به افراد شرکت کننده عینک‌های مخصوص دادند تا بتوانند این واقعه را تماشا کنند. بخش دیگر این فستیوال صنایع دستی و آثار هنریِ دست‌ساز شهروندان کانادایی و بین‌المللی است.

در این فستیوال می‌توانید یک روز شاد و پر خاطره را در کنار خانواده سپری کنید و از انواع غذاهای خوش‌طعم و بازی‌های هیجان‌انگیز لذت ببرید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید