تاثیر-ویزای-شینگن-برای-اخذ-ویزای-کانادا

عوامل زیادی در نتیجه‌بخش بودن دریافت ویزای کانادا موثر است. در اینجا سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا داشتن ویزای شینگن نیز یکی از این عوامل است؟

در این مقاله سعی شده شده پاسخی صحیح به این پرسش مهم داده شود.

عوامل موثر در اخذ ویزای کانادا

  • توان مالی
  • سابقه سفر
  • دعوتنامه
  • پر کردن دقیق و صحیح فرم درخواست ویزای سفارت
  • وجود پیوندهای فامیلی در کشور مبدا
  • شغل مناسب
  • افسر مهاجرت

تجربه ثابت کرده که یکی از مهمترین فاکتورها در زمینه موافقت با درخواست ویزا، سابقه سفر و تعداد ویزاهای موجود در پاسپورت فرد است که نمایانگر ارزش پاسپورت وی خواهد بود.

ویزای شینگن

ویزای شینگن، ویزایی معتبر و ارزشمند است که با داشتن آن می‌توانید به ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا سفر کنید. از سال ۱۹۸۵ طبق قراردادی موسوم به شینگن، این اتحادیه محدودیت پاسپورت و ویزا را از مرزهای خود برداشته تا شهروندان این کشورها بدون نیاز به ویزا به کشورهای همسایه سفر کرده و اتباع خارجی نیز با داشتن ویزای شینگن بتوانند تا زمان اعتبار آن بدون محدودیت در تمامی کشورهای عضو پیمان مورد اشاره، تردد داشته باشند.

تاثیر ویزای شینگن در اخذ ویزای کانادا

ویزای کانادا هیچ ارتباطی با ویزای شینگن ندارد، اما نمی‌توان سابقه این ویزا در پاسپورت متقاضی را در تصمیم‌گیری افسر مهاجرت نادیده گرفت. با این وصف، داشتن ویزای کشورهایی همچون: آمریکا، انگلیس، استرالیا، ژاپن، چین، امارات، ترکیه و هند در پاسپورت متقاضی می‌تواند مانند ویزای شینگن تاثیر مثبت خود را نمایان سازد.

سفر به کانادا بدون داشتن سابقه ویزای شینگن

هرچند که ویزای شینگن تاثر چندانی در دریافت ویزای کانادا ندارد، اما نداشتن سابقه سفر خود یکی از فاکتورهای مهم در موافقت یا عدم موافقت افسر مهاجرت است.

بنابراین پیشنهاد کارشناسان پیکوپاس این است که اگر متقاضی دریافت ویزای کانادا یا ویزای مولتی هستید، ابتدا و قبل از هر اقدامی نسبت به پر و پیمان نمودن پاسپورت خود از نقطه نظر ویزاهای معتبری همچون شینگن برای ویزای کانادا اقدام کنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید