81000-شغل-جدید-در-کانادا-در-آگوست

بر اساس تازه‌ترین اخبار منتشر شده از Statistics Canada، در ماه آگوست بالغ بر ۸۱۰۰۰ شغل جدید در کانادا ایجاد شده است که بیشتر این مشاغل پاره وقت بوده‌اند. همچنین بر طبق گزارش مذکور و پیش‌بینی انجام شده، نرخ بیکاری در کانادا در ماه آگوست در مقدار ۵.۷ درصد ثابت مانده، این در حالیست که حقوق کارمندان نسبت به همین مدت در ماه قبل به میزان ۳.۸ درصد افزایش داشته است.

همانطور که گفته شد، نرخ اشتغال‌زایی در آگوست بیشتر از انتظار بوده و علاوه بر آن Statistics Canada، اعلام کرده که چیزی در حدود ۲۰۵۰۰ نفر در حوزه خدمات آموزشی، مشغول به کار شده‌اند که بیشتر این موارد مربوط به استان کبک می‌شود.

گفتنی است، در حالیکه تعداد کارمندان بخش دولتی ثابت مانده، اما تعداد کارمندان بخش خصوصی افزایش داشته و به ۹۴۰۰۰ نفر رسیده است. همچنین لازم به ذکر است که در بخشِ مشاغلِ مربوط به حوزه بیمه، امور مالی، املاک و اجاره، ۲۲۴۰۰، و در مشاغل علمی، حرفه‌ای و خدمات فنی ۱۶۸۰۰ جایگاه شغلی ایجاد شده است.

در این باره یکی از مسئولین بانک کانادا اظهار داشته که اگرچه کانادا مشکل اقتصادی ابتدای سال جاری را جبران نموده اما هنوز هم با عدم قطعیت و تنش اقتصادی مواجه است. همچنین وی اذعان داشت: در حال حاضر نرخ بیکاری پایین است و کانادا در بهترین وضعیت اقتصادی قرار دارد؛ هدفِ بانک مرکزی کاهش تورم و مهار آن است. این‌ها نشان از مقاومت و مدیریتِ اقتصاد کانادا در برابر توسعه‌های اقتصادی منفی است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید