ویزای-توریستی-کانادا

ویزای توریستی (visitor visa)

ویزای توریستی کانادا، یکی از انواع ویزای کاناداست که به سه نوع یکبار ورود (single entry)، چندبار ورود (multiple entry) و سوپر ویزا تقسیم‌بندی می‌شود که به منظور گردشگری برای فرد متقاضی صادر می‌گردد.

ویزای توریستی کانادا بطور عمده به دو صورت یکبار ورود و یا چندبار ورود صادر می‌شود که بنا به درخواست متقاضی می‌تواند به صورت یکبار ورود با تاریخ مشخص برای خروج از کانادا یا چندبار ورود صادر شود. اما سوپر ویزای کانادا از نظر نوع متقاضی، اعتبار و مدت زمان اجرا تفاوت اساسی با دو نوع قبلی دارد.

ویزای یکبار ورود

همانطور که از نام آن مشخص است این نوع ویزا تنها برای یکبار ورود به کاناداست بدین معنی که فرد، مدت زمان معینی را می‌تواند در این کشور بماند و پس از اتمام ویزا باید کانادا را ترک کند. حتی اگر بعد از ترک خاک کانادا، ویزا اعتبار داشته باشد دیگر ارزشی نخواهد داشت.

ویزای چندبار ورود

 ویزای چندبار ورود (ویزای مولتیپل یا ویزای ۵ ساله کانادا) نوع دیگری از ویزای توریستی کاناداست که به فرد متقاضی اجازه اقامت به مدت ۶ ماه در کانادا را می‌دهد.

ویژگی‌هایی که ویزای مولتیپل کانادا را از بقیه ویزاها متمایز می­کند:

  1. دفعات ورود نامحدود به این کشور
  2. معتبر بودن ویزا تا زمان اعتبار پاسپورت
  3. داشتن اقامت شش ماهه در هر بار ورود
  4. امکان تمدید شش ماهه در صورت داشتن دلایل منطقی و کافی
  5. بعد از اقامت شش ماهه فقط کافی است که به مدت کوتاهی از خاک کانادا خارج شوید تا بتوانید دوباره برای شش ماه به این کشور وارد شوید.
  6. با انجام انگشت نگاری طی ۱۰ سال اخیر برای دریافت ویزای کانادا حتی اگر ریجکت شده باشید دیگر نیازی به انجام مجدد آن نیست.

سوپر ویزا

نوع دیگر ویزای توریستی کانادا، سوپر ویزای کاناداست که ۱۰ سال اعتبار دارد. این ویزا مختص پدربزرگ، مادربزرگ یا پدر و مادر شخصی است که علاوه بر این که بالای ۱۸ سال سن دارد بلکه مقیم دائم کانادا نیز می‌باشد. سوپر ویزا به والدین فرد مقیم کانادا این امکان را میدهد که تا دو سال در کانادا اقامت داشته و پس از این زمان در صورت وجود شرایط مناسب متقاضی با یک درخواست می تواند از سوپر ویزا که امکان حضور ده ساله در خاک این کشور را به او می دهد بهرمند شود.

اعتبار ویزای توریستی کانادا

با توجه به مطالب گفته شده مدت زمان ویزای توریستی برای انوع آن متفاوت است که این مدت زمان توسط افسر مهاجرت و افسر پرونده‌ درخواست ویزا مشخص می­‌شود.

نکات مهم در مورد اعتبار ویزای توریستی که باید بدانید:

  1. تاریخ انقضای درج شده در برچسب ویزا به منزله اعتبار اقامت افراد نیست بلکه نشان دهنده این است که افراد باید تا پیش از این تاریخ وارد کانادا شوند. اگر قبل از تاریخ مذکور در ویزا شخص مورد نظر وارد کانادا نشود، ویزای وی باطل خواهد شد.
  2. همانگونه که در ابتدای امر گفته شد اگرچه نوع ویزا در سفارت کانادا و بوسیله افسر مهاجرت تعیین می‌شود با این حال مدت اعتبار ویزا را افسر مرزی در فرودگاه تعیین می­‌کند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید