بازار-مسکن-کانادا-و-مهاجران-تازه-وارد

بر اساس گزارش‌های به دست آمده، از هر پنج خانه معامله شده در کانادا، یک خانه به وسیله مهاجران تازه وارد خریداری می‌شود که پیش‌بینی می‌شود اگر مهاجرت به کانادا به همین صورت ادامه داشته باشد، تعداد ۶۸۰۰۰۰ خانه طی پنج سال آینده توسط مهاجران خریداری خواهد شد.

این گزارش از یک نظرسنجی آنلاین بر روی ۱۵۰۰ مهاجر تازه وارد که طی ۱۰ سال گذشته به کانادا مهاجرت کرده‌اند به دست آمده و دانشجویان، پناهندگان، مهاجران و کارگران موقت، افراد شرکت کننده در این نظرسنجی را تشکیل داده‌اند. علیرغم اینکه تنها ۳۲ درصد از آن‌ها مالک خانه‌هایشان بودند اما ۸۶ درصد اظهار کردند که سرمایه‌گذاری در مسکن کار خوبی است و ۷۵ درصد آن‌ها هم با پس‌انداز و سرمایه وارد خاک کانادا شده تا بتوانند خانه بخرند. همچنین مشخص شد به صورت میانگین سه سال پس از ورود به کانادا خرید ملک صورت گرفته و ۸۲ درصد از شرکت کنندگان هنوز در نخستین شهر محل سکونتشان زندگی می‌کنند.

در ذیل به شرح آمار مالکیت و خرید مسکنِ مناطق و استان‌های مختلف کانادا می‌پردازیم:

از میان شرکت کنندگان در نظرسنجی، بالاترین نرخ مالکیت به ترتیب به استان‌های آلبرتا با ۴۵ درصد و آتلانتیک با ۴۴ درصد اختصاص داشت، از سوی دیگر مهاجران تازه وارد در استان‌های ساسکاچوان و منیتوبا با ۴۱ درصد، رتبه سومِ بالاترین نرخ مالکیت مسکن را از آنِ خود کردند.

لازم به ذکر است بالاترین درصد خرید مسکن در بدو ورود به کانادا به این سه منطقه اختصاص دارد. علاوه بر این، درصد مهاجران تازه وارد و مستاجر در استان بریتیش کلمبیا با ۷۲ درصد و در استان کبک با ۷۱ درصد نسبت به بقیه بیشتر بوده است.

گفتنی است میانگین زمان برای مهاجران تازه وارد به آتلانتیک از بدو ورود تا خرید خانه دوسال بوده، این در حالیست که میانگین زمان در همین راستا برای شش استان دیگر سه سال بوده است.

بیشترین احتمال زندگی در نخستین شهر یا منطقه برای مهاجران تازه وارد به شرح ذیل می‌باشد:

  • بریتیش کلمبیا با ۸۶ درصد
  • کبک با ۸۳ درصد
  • آتلانتیک ۸۱ درصد

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید