مهم-ترین-باغ-وحش-های-کانادا

مناظر زیبا و شگفت‌انگیز، هتل‌های باشکوه، سواحل دیدنی، شهرهای پر جنب و جوش، شفق شمالی، پارک‌های‌طبیعی، دریاچه‌های چشم‌نواز و … تنها بخشی از جاذبه‌های توریستی کانادا به شمار می‌روند که فرصت ماجراجویی را برای دوستداران طبیعت فراهم آورده‌اند. هنگامی که از بهترین و دیدنی‌ترین مکان‌های این کشور سخن می‌گوییم، شاید باغ وحش‌های کانادا کمتر در لیست بازدیدهای ما قرار بگیرند. باغ وحش‌های شگفت‌انگیز کانادا فرصتی عالی جهت لذت بردن از حیات وحش منحصر به فرد این کشور و مکانی بی‌نظیر برای پیاده‌روی در طبیعت محسوب می‌شوند. این مطلب قصد دارد تا شما را با برخی از مهم‌ترین باغ وحش‌های کانادا آشنا کند.

باغ وحش تورنتو

باغ وحش تورنتو، بزرگترین باغ وحش کاناداست که در شرقی‌ترین بخش شهر اسکاربورو (Scarborough)، واقع شده است. گفتنی است این باغ وحش به هفت بخش با شرایط آب‌وهوایی قاره‌های جهان تقسیم شده که در هر بخش آن حیوانات مختلف نگهداری می‌شوند.

در باغ وحش تورنتو مسیری به طول شش مایل جهت پیاده‌روی وجود دارد که در طول این مسیر می‌توانید از پارک آبی Splash Island، تجربه لمس حیوانات و … لذت ببرید. علاوه بر این برای ثبت خاطره‌ای دلنشین برای کودکان، مکان‌هایی شبیه‌سازی شده از باغ وحش در نظر گرفته شده که در آنجا سوارکاری‌های هیجان انگیز را یاد می‌گیرند تا تجربه‌ای به یاد ماندنی داشته باشند.

نمایشگاه‌ها و رویداهای این باغ وحش بزرگ عبارتند از: Great Barrier Reef، Tundra Trek و تئاتر واترساید که برای بازدیدکنندگان این امکان فراهم شده که بتوانند با نگهبانان حیوانات مورد علاقشان صحبت کنند و به این حیوانات غذا بدهند.

باغ وحش گرانبی

این باغ وحش، بزرگترین جاذبه گردشگری استان کبک است که سالانه بالغ بر ۵۰۰ هزار گردشگر را جذب این منطقه می‌کند. باغ وحش گرانبی در سال ۱۹۵۳ در شهر گرانبی تاسیس شد و به مکانی جهت نگهداری حیوانات عجیب و در حال انقراض تبدیل گشت. در این باغ وحش و در محیطی به مساحت ۶۰ هکتار، بیش از ۱۰۰۰ حیوان از ۲۰۰ گونه متفاوت وجود دارد. همچنین در مجاورت آن پارک آبی تعبیه شده که در روزهای گرم تابستان بازدیدکنندگان می‌توانند از این مکان لذت ببرند.

وجود امکاناتی همچون: پارک آبی، شهر بازی، مونوریل و اردوگاه جنگلی جهت آموزش کودکان و نمایشگاه‌های متنوع در این پارک سفری به یادماندنی برایتان رقم خواهد زد.

باغ وحش مگنتیک هیل

یکی از باغ وحش‌های مدرن و برتر کانادا در استان نیوبرانزویک است که در آن بیش از ۶۰۰ حیوان بومی و غیر بومی از قاره‌های آسیا، آفریقا و آمریکا زندگی می‌کنند. در باغ وحش مگنتیک هیل جهت حمایت از انواع حیوانات به آموزش و آگاهی عموم مردم درباره حیوانات و زیستگاه آن‌ها اقدام کرده‌اند.

 باغ وحش گریتر ونکوور

این باغ وحش جزء ۱۰ باغ وحش برتر در کاناداست که در مکانی به وسعت ۱۲۰ هکتار در دره فریزر (Fraser valley)، واقع شده و بیش از ۱۴۰ گونه از انواع حیوانات اعم از نجات یافته از مرگ، حیواناتی که والدین خود را از دست داده‌اند و حیوانات اهدا شده در آن زندگی می‌کنند. گردشگران در این باغ وحش می‌توانند هم از میسرهای پیاده‌روی و هم از با استفاده از واگن‌های شخصی، اسکیت و دوچرخه به بازدید بپردازند.

باغ وحش پارک آسینی بوین

این باغ وحش یکی از بزرگترین و چشم‌نوازترین باغ وحش‌های کاناداست که در مکانی با وسعت ۸۰ هکتار واقع شده و در آن بالغ بر ۲۰۰ گونه از انواع حیوانات و پرندگان رویایی زندگی می‌کنند. گفتنی است این باغ وحش قدمتی بیش از یک قرن دارد و تمام طول سال نیز پذیرای بازدیدکنندگان بوده که همین امر سبب شده گردشگران بسیاری در طول سال به این باغ وحش جذب شوند. باغ پروانه‌ها و حیوانات آسیایی نیز یک روز سرگرم کننده و جذاب را برای بازدیدکنندگان رقم خواهد زد. لازم به ذکر است در این باغ وحش تور پیاده‌روی جهت تجربه زندگی بومیان استرالیایی به نام Walkabout نیز برگزار می‌شود.

پارک و باغ وحش ریورویو

این باغ وحش کوچک با وسعت ۵۵.۵ هکتار جزء معدود باغ وحش‌های رایگان در کاناداست که به عنوان گوهری پنهان در منطقه گریتر تورنتو شناخته شده است. در باغ وحش ریورویو علاوه بر حیوانات وحشی، پارک آبی نیز وجود دارد. همچنین در این باغ وحش ۴۵ گونه از حیوانات مختلف از تنبل دو انگشتی تا شترمرغ استرالیایی، نوعی کانگورو به نام والابی، بز کوهی تبت و مرکات‌ها زندگی می‌کنند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید