رشد-جمعیت-استانهای-کانادا-در-سال-2019

طبق آخرین اخبار، جمعیت استان‌های کانادا در ماه‌های آوریل و جولای سال ۲۰۱۹، به دلیل مهاجرت به این کشور با افزایش قابل ملاحظه‌ای رو به رو بوده است؛ به طوریکه در طی این مدت جمعیت کانادا بالغ بر ۱۸۱ هزار نفر افزایش یافت و در ابتدای جولای سال جاری جمعیت این کشور چیزی در حدود ۳۷۵۸۹۲۶۲، نفر تخمین زده شده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی Statistics Canada، این رقم نشان از آن دارد که سه ماهه مذکور بزرگترین دوره از نظر افزایش جمعیت کانادا در ۴۸ سال گذشته، بوده و در دومین فصل از سال جاری، چیزی در حدود ۹۴ هزار مهاجر جدید وارد این کشور شده است که این خود عامل اصلی افزایش جمعیت در کانادا می‌باشد. لازم به ذکر است عنوان شود که ساکنان موقت، مهاجران و کسانی که بعد از مهاجرت به کانادا بازگشته‌اند از جمله عوامل رشد جمعیت این کشور بوده‌اند.

در طی ماه‌های آوریل تا جولای، مهاجرت افراد به کانادا و تمام استان‌های آن به خصوص یوکان با افزایش مواجه شده که در این بین جزیره پرنس ادوارد، رکوددار بیشترین و سریع‌ترین رشد جمعیت در سه ماهه مذکور در کل کانادا است.

گفتنی است در طی نیمه دوم سال جاری جمعیت این استان به میزان ۰.۰۸ درصد افزایش داشته که مهاجرت از علل اصلی آن بوده و چیزی در حدود ۷۸ درصد این افزایش جمعیت ناشی از مهاجرت می‌باشد.

لازم به ذکر است افزایش جمعیت به دلیل مهاجرت بین ماه‌های آوریل تا جولای در استان‌های کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا به ترتیب برابر با چیزی در حدود ۸۷، ۸۵/۵، ۷۸/۲ و ۶۱/۱ درصد بود.

علاوه بر این، مقوله مهاجرت به استان‌های منیتوبا و ساسکاچوان نیز دلیلی بر جبران کاهش جمعیت در این دو استان شد. از سوی دیگر نیوبرانزوایک و نوااسکوشیا نیز به ترتیب ۰.۴ و ۰.۵ درصد افزایش جمعیت داشتند.

در این میان اما نرخ افزایش جمعیت استان نیوفاندلندولابرادو، علیرغم مهاجرت افراد خارجی به آن منفی بوده و دلیل آن هم این است که نرخ مرگ و میر و مهاجرت بومیان به سایر استان‌های کانادا در این استان‌ها بسیار بالا بوده است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید