کانادا-نهمین کشور-شاد-جهان

بر طبق گزارش سازمان ملل، فنلاند از بین ۱۵۶ کشور، بر اساس شاخص‌هایی همچون: شرایط اقتصادی، امید به زندگی، حمایت‌ ‌اجتماعی، آزادی انتخاب سبک زندگی و میزان فساد اداری، برای دومین سال پیاپی در رتبه اول شاخص شادترین مردم دنیا جای گرفت و کانادا نیز رتبه نهم را به خود اختصاص داد.
پس از فنلاند، کشورهای دانمارک، نروژ، ایسلند و سپس هلند، سوئیس، سوئد، نیوزلند، کانادا و اتریش نیز، در رتبه‌های بعدی این دسته‌بندی قرار گرفته‌اند.
جالب اینکه آمریکا علیرغم رشد اقتصادی، از رتبه هجدهم به رتبه نوزدهم تنزل یافته که البته این مساله درباره کشورهای پرجمعیتی همچون: مصر و هندوستان هم صدق می‌کند.
Meik Wiking، مدیرعامل موسسه تحقیقات شادی در کپنهاگ دانمارک، می‌گوید: در اندازه‌گیری میزان شادی و رضایت از زندگی، تنها شاخص رشد اقتصادی دخیل نیست، چرا که در جامعه امریکایی علیرغم تحقق این شاخص، عدم احساس امنیت و آرامش سطح شادی مردم آمریکا را بسیار کاهش داده است!
طبق گزارش مذکور، سطح شادی در ونزوئلا، به شدت کاهش یافته که در کنار آن، شش کشور آفریقایی در رتبه‎های انتهایی این فهرست قرار دارند. همچنین کشور سودان جنوبی و به دنبال آن جمهوری آفریقای مرکزی و افغانستان کمترین میزان شادی را در پایین این جدول به خود اختصاص داده‌اند.

لیست ۱۰ کشور شاخص در رابطه با میزان شادی اجتماعی:

۱. فنلاند

۲. دانمارک

۳. نروژ

۴. ایسلند

۵. هلند

۶. سوئیس

۷. سوئد

۸. نیوزیلند

۹. کانادا

۱۰. اتریش

لیست کشورهایی که در پایین جدول مورد اشاره قرار دارند:

۱. سودان جنوبی

۲. آفریقای مرکزی

۳. افغانستان

۴. تانزانیا

۵. رواندا

۶. یمن

۷. مالاوی

۸. سوریه

۹. بوتسوانا

۱۰. هایتی

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید