تبدیل-ویزای-توریستی

در سالیان اخیر اداره مهاجرت کانادا، قوانین آسان‌تری جهت اخذ ویزا تصویب کرده است. این مقاله قصد دارد در ارتباط با چگونگی تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار و تحصیل، مطالب مفیدی را به شما همراهان گرامی ارائه دهد.

ویزای توریستی

بر طبق قانون، افراد دارنده ویزای توریستی نمی‌توانند در کشور کانادا به تحصیل پرداخته، یا اقامت و شغلی داشته باشند. شهروندان ایرانی می‌توانند از مزایای این مدل ویزا، به مدت ۵ سال بهره‌مند شوند که این مدت برای شهروندان ملیت‌های دیگر ۱۰ سال است.

اقامت بیش از ۶ ماه با ویزای توریستی

با ویزای توریستی ۵ ساله تنها می‌توان ۶ ماه در کانادا اقامت داشت که البته موارد استثنایی هم جهت اقامت بیش از این مدت نیز وجود دارد. بنابراین فرد متقاضی باید تا قبل از تاریخ خروج، تقاضای تمدید اقامت خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و امیدوار بماند که آیا اداره مهاجرت به تقاضای او نظر مثبت می‌دهد یا نه که البته در بسیاری از موارد با این تقاضا موافقت می‌شود.

روش آسان‌تر این است که فرد بعد از ۶ ماه از کانادا خارج شده و مجدداً بعد از چند ساعت یا چند روز وارد خاک این کشور شود که در این صورت شش ماه دیگر مجوز اقامت شامل حال وی خواهد شد.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی

اگر کمتر از ۱۸ سال سن دارید، می‌توانید به صورت مشروط در یک مرکز آموزشی کانادایی مشغول به تحصیل شوید و با گذراندن یک درس پیش نیاز، ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل نمایید.

همچنین مزیت تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی مشمول فردی که همسر ورزشکار و یا فعال در زمینه ورزشی در یک تیم کانادایی داشته باشد هم خواهد شد.

شرایط تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار

 اگر نوع کار، حرفه یا شغل مربوطه، نیازی به مجوز کار نداشته باشد و از نظر قانونی هم منعی شامل آن نشود، می‌توان از طریق مشاوره با فردی که مجوزهای قانونی را دارد، مراحل تبدیل ویزای توریستی به کار را با موفقیت پشت سر گذاشت.

فردی که همسرش در کانادا ویزای کار یا تحصیلی دارد می‌تواند این تبدیل ویزا را به سهولت انجام دهد. انجام این کار معمولاً به آسانی صورت نمی‌گیرد و نیاز به متخصص و مشاوری باتجربه و ماهر دارد، بنابراین نباید فریب تبلیغات پر زرق‌وبرق افراد و موسسه‌های سودجو و کلاهبردار را خورد و باید با دیدی وسیع و اطلاعاتی کافی؛ نسبت به این تبدیل ویزا، اقدام کرد.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

اگر قبل از این که فرد بخواهد به کانادا سفر کند، درخواست مهاجرت به این کشور داده باشد و با تقاضای وی موافقت شود، می‌تواند به صورت مجازی وارد کانادا شده و ویزای توریستی خود را به اقامت دائم تبدیل نماید.

روش دیگر دریافت اقامت دائم، ازدواج با یک شهروند کاناداییست که طبق این روش، فرد کانادایی به عنوان اسپانسر فرد مورد نظر در این کشور شناخته شده و او را قادر به دریافت اقامت شغلی و در نهایت اقامت دائم می‌کند.

فردی که تحت فشار شدید و نیازمند به کمک‌های انسان دوستانه بوده و صلاح کودکش در این باشد که به کشور کانادا مهاجرت نماید، می‌تواند به کمک یک وکیل با احتمال پنجاه-پنجاه اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید