بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، استان بریتیش کلمبیا در جدیدترین پذیرش خود برای ۲۸۴ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. علاوه بر این، در هفته‌ای که گذشت بریتیش کلمبیا از دو تغییر مهم نیز در سیستم مهاجرت از طریق کارآفرینی به این استان خبر داد.

گفتنی است در برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا، برای متقاضیان در دسته‌های اکسپرس‌اینتری و Skills Immigration قرار گرفته‌اند، دعوتنامه صادر گردید. در دسته مهاجرتی Skills Immigration این استان، متقاضیان ماهر و نیمه ماهری که در برخی مشاغل، مشغول به کار هستند، شانس بالاتری جهت دریافت دعوتنامه دارند. لازم به ذکر است متقاضیان در هر دو دسته ملزم به ثبت‌نام با کمک سیستم مهاجرتی Skills Immigration Registration System یا به اختصار SIRS هستند؛ در این سیستم متقاضیان با توجه به عواملی همانند دانش زبانی، تحصیلات، دستمزد، منطقه کار یا حضورشان در بریتیش کلمبیا و پیشنهاد شغلی دسته‌بندی می‌شوند.

شایان ذکر است متقاضیان در پذیرش جدید باید به حداقل امتیاز بین ۸۵ تا ۱۱۰ دست یابند. دعوتنامه‌های استان بریتیش کلمبیا هر هفته صادر می‌شوند و از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون این استان ۵۸۵ دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت در دو دسته اکسپرس‌اینتری و  Skills Immigration صادر کرده است.

تغییرات و شرایط زبانی جدید

تغییرات ایجاد شده در دسته مهاجرت از طریق کارآفرینی در ۲۹ ژانویه انجام شد. لازم به ذکر است درخواست‌هایی که قبل از این تاریخ در حال رسیدگی بودند شامل تغییرات مذکور نمی‌شوند. بر اساس تغییرات اعمال شده، متقاضیانی که از طریق کارآفرینی قصد مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا را دارند، ملزم به داشتن نمره زبان معادل CLB 4 و یا بالاتر کرده هستند.

نمره مذکور معادل سطح ابتدایی از دانش زبانی است و جهت برقراری ارتباط و برطرف کردن نیازهای اصلی و مکالمات ابتدایی و خواندن دستورالعمل‌های ابتدایی کافی است.

برتیش کلمیبا هدف از تغییرات انجام گرفته را تطبیق یافتن مهاجران با شرایط زندگی جدید اعلام کرد.

پیش از انجام تغییرات مذکور متقاضیانی که از طریق برنامه مهاجرتی کارآفرینی به بریتیش کلمبیا سفر می‌کردند باید کارکنان کلیدی خود را که دارای تخصص لازم بودند، جهت موفقیت در کسب دعوتنامه معرفی می‌کردند. با این حال بین جولای ۲۰۱۵ تا نوامبر ۲۰۱۹ تنها چهار درصد از درخواست‌های مهاجرت به این استان از طریق کارآفرینی شامل کارکنان کلیدی می‌شد. گفتنی است تنها برنامه‌هایی که از دانش زبانی بهره نمی‌برند، برنامه‌های Alberta Self-Employed Farmer Stream، Yukon Business Nominee Program و مهاجرت کارآفرینی به استان ساسکاچوان هستند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید