پارک-بیکن-هیل-در-بریتیش-کلمبیا

کانادا از نظر وسعت دومین کشور پهناور جهان است و علاوه بر طبیعتی زیبا، شهرهای تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی دارد. از این رو سالانه افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد گردشگری و مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. این مطلب قصد دارد پارک بیکن هیل (Beacon Hill)، یکی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیرِ کانادا که در شهر ویکتوریای استان بریتیش کلمیبا واقع شده است را معرفی کند.

شهر ویکتوریا، سال‌ها با نام “شهر باغ‌ها” شناخته می‌شد و داشتن آب و هوای معتدل سبب به وجود آمدن باغ‌های زیبا و چشم‌نواز با شهرت جهانی شده است. پارک بیکن هیل با وجود باغ‌های خیره‌کننده، مسیرهای پیاده‌روی، گونه‌های متنوع حیوانات و پرندگان، مکانی عالی برای علاقمندان به طبیعت است.

پارک بیکن هیل با محوطه‌ای ۷۵ هکتاری در امتداد ساحل Juan de Fuca Strait ویکتوریا در بریتیش کلمبیا واقع شده، این پارک بکر با چشم‌اندازهای زیبا و بی‌نظیرش مورد توجه گردشگران و ساکنان این استان قرار گرفته است. ازجمله امکاناتی که در بیکن برای شما فراهم شده، می‌توان به پارک آبی، زمین‌های بازی و تنیس، مسیرهای ساحلی، جنگل، باغ وحش، دریاچه و باغ‌های متعددش اشاره نمود. این پارک مکانی مناسب برای گذراندن یک روز شاد و به یاد ماندنی در کنار خانواده و دوستان است.

پارک-بیکن-هیل-در-بریتیش-کلمبیا

در سال ۱۸۵۸، این منطقه به عنوان منطقه‌ای حفاظت شده به وسیله سِر جیمز داگلاس تأسیس و پس از آن در سال ۱۸۸۲ به طور رسمی به عنوان پارک شهر ویکتوریا و به نام بیکن هیل نامگذاری و شناخته شد و از آن زمان به یکی از بخش‌های مهم گردشگری شهر ویکتوریا تبدیل شده است. نام این پارک از تپه‌ای مشرف به آن گرفته شده و جالب است بدانید این تپه از نظر فرهنگی نیز جایگاه ویژه‌ای دارد زیرا در قسمتی از آن نخستین نسل از بومیان ویکتوریا به نام Coast Salish، به خاک سپرده شده‌اند. پیش از این، نام این پارک Meeacan بوده چرا که از دور شبیه به مردی بوده که به پهلو خوابیده است.

گرچه قسمت اعظمی از پارک بیکن هیل با فضای سبز، زمین‌های بازی و سازه‌های گوناگون پر شده، اما می‌توانید شاهد گونه‌های متنوعی از گیاهان بومی همچون: اربوتا، صنوبر داگلاس، بلوط گری، کاماس و سرو سرخگون در این پارک باشید. علاوه بر وجود این مناظر زیبا، بیکن هیل زیستگاه سنجاب‌ها، سمور آبی، راکون و انواع پرندگان است؛ آبگیرهای این پارک نیز پر از قو، غازهای کانادایی، اردک، لاک پشت و حواصیل آبی است. از جمله مناظر دیدنی دیگر پارک بیکن هیل می‌توان به ستون توتم که یکی از سازه‌های برجسته در جهان است، اشاره نمود. این سازه ارتفاعی در حدود ۳۸.۸ متر دارد و با نقاشی‌های نمادین بومیان آمریکای شمالی تزئین شده است.

اگر شما نیز به دنبال مکانی آرام و دنج برای پیاده‌روی، گذراندن اوقات فراغت، لذت بردن از دوچرخه سواری، اسکیت، تماشای پرندگان و یا پیک نیک هستید، پارک بیکن هیل با چشم‌اندازهای زیبا و طبیعتی بکر، بهترین مکان برای شما خواهد بود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید