کار-در-کانادا

وقتی تصمیم می‌گیرید به کشوری جدید مهاجرت کنید، دغدغه اصلی، دانستن اطلاعات دقیق از بازار کار و میزان درآمد در آن کشور خواهد بود. آگاهی نسبت به این مسئله، نقشی مهم در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت دارد. بر طبق این نوشتار، در پیکوپاس سعی می‌کنیم به بررسی میانگین پرداختی و متوسط درآمد مشاغل مختلف شهروندان کانادایی در سال ۲۰۱۹ بپردازیم.

اگر سال‌ها قبل مثلا سال ۲۰۰۷ به کانادا سفر کرده باشید، باید بگوییم که در حال حاضر میزان درآمدها به دلار در حدود ۲۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

 برای بررسی دقیق میزان درآمد مشاغل مختلف در کانادا با توجه به فاکتورهایی نظیر: جنسیت، نیمه‌ وقت یا تمام‌وقت بودن نظر شما را به جدول ذیل جلب می‌کنیم.

طبقه بندیمیانگین درآمد ساعتی در کانادا در ۲۰۱۹
مرد۲۸.۹۴ دلار
زن۲۵.۰۸ دلار
کارکنان تمام وقت۲۸.۷۶ دلار
کارکنان نیمه وقت۱۹.۰۵ دلار

در ادامه به بررسی میانگین درآمد گروهی از صنایع مختلف می پردازیم.

بر طبق جدول ذیل صنایعی نظیر: صنعت حفاری معدن، نفت و گاز از نظر درآمدی تفاوت‌های شایان توجهی نسبت به دیگر صنایع دارند.

عنوان شغل میانگین دستمزد هفتگی در ۲۰۱۹
صنایع چوب و جنگل ۱۰۹۳ دلار
صنایع آب و برق و مخابرات ۲۱۵۹ دلار
صنعت ساختمان ۱۲۳۳ دلار
صنایع تولیدی ۱۰۹۱ دلار
تجارت عمده۱۲۳۹ دلار
تجارت خورد۵۹۶ دلار
صنعت حمل و نقل۱۰۲۶ دلار
صنایع فرهنگی ۱۲۸۵ دلار
صنایع مالی و بیمه ۱۳۶۶ دلار
خرید و اجاره املاک ۱۰۴۰ دلار
خدمات علمی و حرفه ای ۱۳۷۲ دلار
مدیریت شرکت ها ۱۸۰۱ دلار
مدیریت پسماند و خدمات فاضلاب ۷۳۹ دلار
خدمات آموزشی ۱۰۴۹ دلار
خدمات بهداشتی و کمک اجتماعی ۸۸۹ دلار
هنر، سرگرمی و تفریح ۵۹۸ دلار
خدمات اقامت و مواد غذایی ۳۹۹ دلار
سایر خدمات ۸۲۰ دلار
مدیریت عمومی ۱۲۹۰ دلار

مشاغل پر درآمد در کانادا

در جداول بالا ابتدا از میانگین درآمدها و سپس در مورد درآمد صنایع مختلف سخن گفتیم، در ادامه قصد داریم شما را با چند نمونه از مشاغل پردرآمد شش‌رقمی و عالی آشنا کنیم.

متوسط-درآمد-در-کانادا

بهداشت و درمان

امروزه با توجه به جمعیت پیر و گسترش بیماری‌های مزمن در کانادا که موجب افزایش تقاضای خدمات پزشکی شده، تعداد پزشکان، پرستاران و مشاغل مربوط به خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور بسیار اندک است.

خدمات انسانی

از آنجا که دولت همواره مراقب سلامت افراد جامعه و اشخاص بیمار است، طیف وسیعی از خدمات اجتماعی در کانادا وجود دارد که همین امر موجب ایجاد مشاغلی همچون: مشاور خانواده و ازدواج، کارمند خدمات اجتماعی و… با پرداختی‌های مناسب شده است.

کسب و کار و امور مالی

کسب و کارها خواه کوچک باشند یا بزرگ، موتور اقتصادی کشور را با ایجاد مشاغل مختلف به کار می‌اندازند. برخی از مشاغل با درآمد بالا در این دسته عبارتند از: حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت بیمه، معامله‌گر بازار بورس، دستیار اجرایی و…

مسافرت و گردشگری

از آنجا که سالانه بسیاری از مردم جهان به کانادا سفر می‌کنند، همین مساله سبب ایجاد مشاغل پر درآمدی همچون: خدمات اقامتی، مدیریت رستوران‌ها و مشاغلی از این دست در صنعت توریسم شده است.

تکنولوژی

کانادا دارای صنعت و فناوری‌های نوآورانه بسیاری است که افراد با داشتن مهارت‌های مناسب می توانند شغلی با درآمد عالی را در این حیطه پیدا کنند.

مهندس طراحی سیستم‌های نرم افزاری، برنامه‌نویسی و طراحی سایت و اپلیکیشن، طراحی گرافیک و مواردی از این دست، در کانادا دستمزد بسیار خوبی را به خود اختصاص داده‌اند.

آموزش

دولت کانادا به آموزش و پرورش بسیار اهمیت می‌دهد از این رو شما نه تنها می توانید شغلی مناسب در این زمینه پیدا کنید، بلکه این شانس را دارید که تغییری واقعی و مثبت در زندگی خود و دیگران ایجاد نمایید.

تکنسین‌های ماهر

 در کانادا بخشی از بالاترین دستمزدها به مشاغل سخت با مهارت بالا مربوط می‌شود که افراد جایگزین کمی را به خود اختصاص داده‌اند. مشاغلی که نام می‌بریم دراین طبقه‌بندی قرار می‌گیرند: مدیریت ساخت و ساز، برقکار، جوشکار و کارگر ماهر و…

بخش حقوقی

اگر به قانون احترام می‌گذارید و خواهان حرفه‌ای هستید که بتواند یک فرصت شغلی با درآمد خوب برای شما ایجاد کند، وکالت در کانادا بهترین گزینه ممکن است.

حداقل دستمزدها در سال ۲۰۱۹ به تفکیک ایالت‌ها

همچون دیگر کشورها در کانادا نیز گاهی دستمزد هر شغل به ایالت مربوطه بستگی دارد که در جدول ذیل، حداقل درآمدها بر طبق تفکیک ایالت‌های این کشور گنجانده شده است.

ایالت حداقل دستمزد ساعتی در سال ۲۰۱۷
آلبرتا ۱۳.۶۰ دلار
برتیش کلمبیا ۱۲.۶۵ دلار
مانیتوبا ۱۱.۵۱ دلار
نیو برونزویک ۱۱.۲۵ دلار
نیو فوند لند و لابرادور ۱۱.۵۱ دلار
نورث وست تریتوریز ۱۳.۴۶ دلار
نووا اسکوتیا ۱۱.۰۰ دلار
نوناووت ۱۳.۰۰ دلار
اونتاریو ۱۴.۰۰ دلار
جزایر پرینس ادوارد ۱۱.۵۵ دلار
کبک ۱۲.۰۰ دلار
ساسکاچوان ۱۰.۹۶ دلار
یوکان ۱۱.۵۱ دلار

در پایان این نوشتار باید بگوییم که دولت کانادا برنامه‌های خاص و منحصر به فردی برای مهاجرت کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در نظر گرفته که به زودی مطالب بیشتری در این زمینه در پیکوپاس برای شما خواهیم نوشت.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید