ورزش-محبوب-در-کانادا

طبیعت بکر و چشم‌نواز، اقتصادی شکوفا، دو زبان رسمی و … از جمله مواردِ برتری کانادا نسبت به کشورهای دیگر است. هنگامی که از فرهنگ کشورها سخن به میان می‌آید، علاوه بر موسیقی، ادبیات و غذا می‌توان در مورد ورزش آن کشور هم صحبت کرد. بیشتر ورزش‌های پرطرفدار دنیا، ریشه در فرهنگ و تاریخ بریتانیا دارند و کانادا نیز به عنوان کشوری که مستعمره بریتانیا بوده، این ورزش‌ها را در فرهنگ خود جای داده است.

نگرش کانادایی‌ها نسبت به ورزش متفاوت است، آن‌ها از ورزش علاوه بر سرگرمی، برای متحد کردن ملت خود نیز استفاده می‌کنند. به دلیل وجود تنوع رشته‌های ورزشی در این کشور، فرصت به نمایش گذاشتن استعداد، در اختیار شهروندان قرار گرفته و امکان رقابت در سطح بین‌المللی را نیز برای آن‌ها فراهم ساخته است. در ذیل پنج ورزش محبوب در کانادا معرفی شده است.

کشتی

کشتی یکی از ورزش‌های رقابتی و محبوب در کاناداست، در این کشور، کشتی فرنگی و کشتی آزاد، در مدارس و دانشگاه‌ها بسیار رایج است. گفتنی است این ورزش نخستین بار توسط مربیان خارجی و دانشجویانی که جهت تحصیل به خارج از کانادا رفته بودند، وارد این کشور شد.

کرلینگ

کرلینگ-کانادا

کرلینگ یکی دیگر از ورزش‌های محبوب کاناداست که تیم‌های مطرحی به خصوص در منیتوبا و آلبرتا دارد و توسط سازمان  Curling Canada، مدیریت می‌شود. این ورزش اسکاتلندی در مدارس و دانشگاه‌ها بسیار مورد توجه بوده و بهترین بازیکن این رشته جهت شرکت در مسابقات ملی انتخاب می‌شود.

بسکتبال

بسکتبال ورزشی مهم در انتاریو، آلبرتا و نوااسکوشیا بوده و به طور ویژه در مدارس و دانشگاه‌های نوااسکوشیا دنبال می‌شود. روش امروزی این ورزش را یک کانادایی به نام James Naismith، در سال ۱۸۹۱ ابداع کرده است.

هاکی

هاکی، محبوب‌ترین رشته ورزشی در کاناداست. هاکی روی یخ از قرن نوزدهم در کانادا مرسوم شد که به عبارتی می‌توان آن را به عنوان هویت این کشور دانست. کانادایی‌ها در تمام فصول و در هر رده سنی که باشند، برای گذران اوقات فراغت خود و لذت بردن از آخر هفته، هاکی بازی می‌کنند.

بیسبال

بیسبال-کانادا

بیسبال از جمله ورزش‌های محبوبی است که از همان ابتدا در کانادا مرسوم بوده است. قدیمی‌ترین پارک بیسبال جهان به نام Labatt Park واقع در انتاریو هنوز در حال فعالیت است. کانادا تنها یک لیگ برتر بیسبال به نامToronto Blue Jays  دارد.

لاکراس

رشته ورزسی لاکراس از سال ۱۸۵۹ در کانادا به عنوان ورزشی ملی معرفی، و بعدها نیز در بین مردم با نام ورزش تابستانه شناخته شد. گفتنی است انجمن لاکراس که بر این ورزش نظارت و مدیریت دارد در سال ۱۹۲۵ تأسیس شد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بوده است؟

به این مطلب رتبه دهید